کد خبر: ۷۰۷۲۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
رئیس قرارگاه اربعین حسینی مرز خسروی خبر داد؛

رئیس قرارگاه اربعین حسینی مرز خسروی گفت : تمام امکانات رفاهی برای تردد زائران اربعین آماده شده است و هیچ گونه مشکل امنیتی در این مرز نداریم.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،جعفر همتی رئیس قرارگاه اربعین حسینی در مرز خسروی گفت : به همت و تلاش مسئولین کشوری و استانی مرز خسروی به طرف کربلای معلا بیش از ۱۰ روز است که بازگشایی شده و همه‌  امکانات و زیر ساخت‌های لازم برای میزبانی از زائران اربعین حسینی نیز فراهم شده است.

او گفت : ستاد اربعین مستقر در مرز خسروی در قالب ۱۶ کمیته اصلی تمام خدمات رسانی‌ها را بر عهده دارد و آماده خدمات دهی است.

همتی با اشاره به کامل بودن زیرساخت‌های مرز خسروی برای تردد زائران گفت: باتوجه به آنکه در نقطه‌ی صفر مرزی قرار داریم، اما به لطف خداوند توانستیم پایانه‌  مرزی ممتازی در خاورمیانه ایجاد کنیم، به لحاظ خدمات غذایی، بهداشتی، درمانی، اقامتی، گیت‌های عبوری و... سرآمد پایانه‌های مرزی دیگر باشیم.


بیشتر بخوانید:اسکان شبانه ۳۰ هزار نفر در مرز خسروی برنامه ریزی شده است


رئیس قرارگاه اربعین حسینی مرز خسروی افزود: در قصر شیرین پارکینگی به وسعت ۱۰۰ هکتار برای ۵۰ هزار خودرو آماده کرده ایم، ۲۰ هزار اسکان تجهیز کرده و روزانه ۹۰ هزار غذای گرم تدارک دیده ایم.

او افزود: در جاده قصر شیرین به خسروی نیز همه‌ این امکانات در قالب موکب‌ها آماده خدمت رسانی هستند.

همتی با اشاره رایزنی‌ها دولت ایران و عراق برای سهولت تردد زائران از مرزخسروی گفت: جلسات متعددی با دولت عراق و مسئولین پایانه مرزی عراق برگزار کردیم و مقرر شد تا امکاناتی که برای زائران در آن سوی مرز نیاز است از سوی دولت عراق فراهم شود.

رئیس قرارگاه اربعین حسینی مرز خسروی در خصوص امنیت این مرز گفت: هیچ گونه مشکل امنیتی در مرز خسروی نداریم و در حال حاضر ۱۷۰۰ نفر از این مرز عبور کرده اند و در روز‌های منتهی به اربعین حسینی شاهد جمعیت بیشماری از زائران خواهیم بود که خوشبختانه تدارکات لازم را در نظر گرفته ایم .

 

 

انتهای پیام/د

هیچ گونه مشکل امنیتی در مرز نداریم

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر