کد خبر: ۷۰۷۲۳۲۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مدیریت شهری اقدامات قابل توجهی را با هدف ارتقاء سطح ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی به دانش‌آموزان و دانشجویان انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حسین امیری معاون خدمات شهر شهرداری اصفهان در جلسه هماهنگی ستاد معاونت خدمات شهری با اشاره به فرارسیدن ماه مهر، گفت: شهرداری اصفهان با اجرای دستورالعمل ۴۶ بندی در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان به استقبال مهر می‌رود.

او با اشاره به اینکه هرساله در ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مدیریت شهری اقدامات قابل توجهی را با هدف ارتقاء سطح ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی به دانش‌آموزان و دانشجویان انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری با همکاری نهاد‌ها و سازمان‌های مرتبط خدمات ویژه‌ای را برای استقبال از مهر ارائه می‌دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: زیباسازی شهر، ایمن‌سازی خیابان‌ها و معابر منتهی به مدارس و دانشگاه‌ها، اجرای تدابیرترافیکی و ویژه و برنامه‌های فرهنگی ازجمله اقدامات شهرداری اصفهان در آستانه بازگشایی مدارس می‌باشد.

 

تغییر چهره شهر در آستانه‌ی مهر

امیری با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، شهر چهره دیگری به خود می‌گیرد، اظهار داشت: رنگ‌آمیزی جداول و مبلمان شهری محدوده مدارس، نظافت و پاکیزگی محیط اطراف مدارس، پاکسازی و رنگ‌آمیزی کلیه پانل‌های نصب شده در سطح شهر به منظور زیباسازی شهر انجام می‌شود.

او افزود: پاکسازی زمین‌های بایر و شستشوی اثرات شیرابه در معابر عمومی شهر و هماهنگی درخصوص جمع آوری نخاله‌های ساختمانی از سطح معابر و پیاده‌رو‌های شهر خصوصاً معابر منتهی به مدارس از دیگر اقدامات شهرداری به منظور سهولت در رفت‌و‌آمد دانش‌آموزان و دانشجویان می‌باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه زیباسازی و ترمیم فضای سبز در ایجاد نشاط و شادابی دانش‌آموزان و دانشجویان تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: خشکه بری از درختان و همچنین هرس و فرم‌دهی پرچین‌های مورت به ویژه معابر منتهی به مدارس جهت زیبایی منظر و بهبود و ایمنی تردد دانش‌آموزان با هماهنگی سازمان پارک‌ها و فضای سبز انجام می‌شود.

امیری افزود: امحاء کلیه دیوارنوشته‌های سطح شهر به خصوص طرح‌ها و دیوارنوشته‌های غیرقانونی دیوار‌های مدارس همچنین نظافت و شستشوی مبلمان شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، تابلو‌های ترافیکی، جداول، پل‌های عابرپیاده و. از جمله اقداماتی است که پیش از بازگشایی مدارس اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه تا اول مهرماه نظافت و پاکسازی مادی‌ها و انهار به طور ویژه انجام می‌شود، تصریح کرد: بررسی ایمنی محوطه‌های بازی داخل پارکها، ساماندهی، زیباسازی و ایمن‌سازی پل‌های عابر پیاده و پل‌های هوایی نیز از تعهدات اداره خدمات شهری است و در دستور کار قرار دارد.

امیری با بیان اینکه زیباسازی مدارس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در بعضی از مناطق تعمیر نیمکت‌های پارکی نصب شده داخل حیاط مدارس جهت استراحت دانش‌آموزان و ترمیم آسفالت داخل حیاط مدارس، در حد مقدورات انجام شده است.

 


آموزش و فرهنگسازی در زمینه مدیریت پسماند


معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه هرچه آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه تفکیک پسماند از سنین پایین‌تر آغاز شود، تأثیر بیشتری در نگرش افراد خواهد داشت، اظهار کرد: نصب پلاکارد‌های مناسب با هدف اطلاع‌رسانی قانون مدیریت پسماند به دانش‌آموزان، همچنین تجهیزکلیه مدارس به مخازن نگهداری پسماند خشک و افزودن مخازن پسماند‌تر و خشک در معابر منتهی به مدارس برای حفظ محیط زیست ضرورت دارد و تا زمان بازگشایی مدارس در اول مهر انجام می‌شود.

امیری افزود: نظافت کانکس‌ها، ایستگاه‌های ثابت بازیافت و جمع‌آوری زوائد و زیباسازی محوطه اطراف آن‌ها در دستور کار قرار دارد همچنین پسماند‌ها از داخل ساختمان‌های قدیمی و مخروبه، معابر پیاده و باغچه‌های طولی معابر پاکسازی و جمع‌آوری می‌شود.

او با بیان اینکه ایستگاه‌های ثابت و سیار بازیافت به اقلام مناسبتی از جمله لوازم‌التحریر مجهز می‌شوند، خاطرنشان کرد: طرح تعویض کتاب و دفتر کهنه با لوازم‌التحریر نو در سطح ایستگاه‌های بازیافت اجرا می‌شود.

اقدامات ترافیکی شهر در زمان بازگشایی مدارس

 
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم در زمان بازگشایی مدارس، ایمن‌سازی معابر و نوسازی و بازسازی علائم ترافیکی است، تصریح کرد: اصلاح ترافیکی معابر و خیابان‌ها به خصوص در محدوده اطراف مدارس با هدف ایمن‌سازی حداکثری معبر برای دانش‌آموزان و خط‌کشی ترافیکی در محل‌های مورد نیاز با هماهنگی معاونت حمل و نقل وترافیک شهرداری اصفهان انجام می‌شود.

امیری افزود: رفع نواقص تابلوها، ساماندهی و تکمیل تابلو‌های ترافیکی درمسیر‌های منتهی به مدارس و رنگ‌آمیزی تابلو اسامی خیابان‌هایی که نیاز به بازسازی دارند در دستور کار قرار دارد.

وی رفع خطر‌های احتمالی در مسیر دانش آموزان را ضروری دانست و تصریح کرد: رفع موانع و نواقص خطرآفرین عابرین و خودروها، رعایت موارد ایمنی کارگاه‌های عمرانی، رفع پستی و بلندی‌ها و حذف موانع به ویژه موانع خطرناک در مسیر تردد دانش آموزان الزامی و در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به توجه ویژه و اقدام به برگزاری جلسات آموزشی فرهنگ شهروندی به دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: با هماهنگی کمیته فرهنگ شهروندی و سازمان فرهنگی تفریحی در مدارس مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان جلسات آموزشی فرهنگ شهروندی برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهر شهرداری اصفهان در پایان گفت: اقدامات لازم به منظور آماده‌سازی شهر به هنگام بازگشایی مدارس در حال انجام است و از اول مهر آماده‌باش صددرصدی خواهیم داشت و امیدواریم شهروندان از وضعیت شهر اصفهان برای آغاز فعالیت مدارس رضایت کامل را داشته باشند.

انتهای پیام/م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر