کد خبر: ۷۰۷۲۳۶۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
رئیس شورای شهرستان تهران مطرح کرد؛

رسولی گفت:تهران باید مانند دیگر پایتخت‌های کشور‌های جهان در حوزه حریم دارای قوانین خاصی باشد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن رسولی رئیس شورای شهرستان تهران در بیستمین جلسه شورای استان تهران با اشاره به مشکلات حریم تهران گفت: در بحث حریم استان تهران مشکلات و تداخل‌هایی وجود دارد که مطرح کردن آن زمان بر است، اما اگر بخواهم به اختصار صحبت کنم باید اعلام کنم برای اولین بار در شهر تهران، ۳۰ نفر نمایندگان مجلس و ۲۱ نفر عضو شورا شهر از یک حوزه فکری توفیق خدمت پیدا کردند.

رئیس شورای شهرستان تهران افزود: تلاش همواره بر این بود تا مشکلات کلیدی مردم مطرح و حل شود که موضوع حریم تهران یکی از همان مشکلات است.

رسولی بیان کرد: در یکی از جلسه‌ها تصمیم بر آن شد موضوع حریم تهران و ماموریت آن به شورای شهرستان تهران سپرده شد.

او با اشاره به قانون تعاریف محدوده شهر، روستا و شهرک، گفت: در ۱۴ دی ماه سال ۸۴ قانونی با عنوان تعاریف محدوده شهر روستا و شهرک به تصویب رسید و قانون تقسیمات کشوری ضوابطی تعریف کرد که از نگاه من حقوق مردم در این قانون با مشکلاتی مواجه است.

رئیس شورای شهرستان تهران ادامه داد: در سال ۷۸ هئیت وزیران مصوبه‌ای را گذراند با عنوان سند مجموعه شهر تهران که به نظر می‌رسد این مصوبه نسبت به سایر اسناد بالا دستی جامعیت بیشتری دارد.

رسولی بیان تاکیدکرد: باید به این نکته توجه داشت که مجموعه قوانین شهرستان‌هایی مانند طبس و نهبندان با شهرستان قدس و گرمدره بسیار متفاوت است.

او گفت: پیشنهاد‌های خود را پس بررسی‌های لازم اعلام کردیم و قرار شد در استانداری تهران جلسه‌هایی برگزار شود تا طرف پیشنهاد‌ها نیز حضور داشته باشند تا بتوانیم در اداره امور به ویژه محدوده سکونت و مالکیت قوانین خاص داشته باشیم.


بیشتر بخوانید: تشکیل گروه معاونت امنیت فناوری اطلاعات برای امنیت دستگاه‌ها


رئیس شورای شهرستان تهران افزود: قوانین خاص ساکنیت در بسیاری از پایتخت‌های کشور‌های جهان نیز وجود دارد و شرایط به گونه است که بتوانیم این قانون را در استان تهران نیز داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر