کد خبر: ۷۰۷۲۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی خبر داد:

اسعدی سامانی گفت: فروش بلیت پرواز‌های رفت و برگشت اربعین به شهر‌های بغداد و نجف آغاز شده است.

فروش بلیت پرواز‌های نجف و بغداد در ایام اربعین آغاز شدبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی با اعلام خبر آغاز فروش بلیت پرواز‌های رفت و برگشت اربعین به شهر‌های بغداد و نجف، گفت: هرگونه عرضه  بلیت پرواز‌های اربعین بالاتر از قیمت‌های مصوب، تخلف است.

اسعدی سامانی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به همراه ایرلاین‌ها و دستگاه‌های نظارتی دیگر بر کار آژانس‌ها و دفاتر فروش بلیت هواپیمایی نظارت دقیق خواهند کرد.

او با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی یعنی از ۲۰ تا ۳۰ مهر، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران - نجف، نجف - تهران و تهران - بغداد، بغداد- تهران دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است، گفت: امسال حدود ۱۰۸ هزار صندلی پروازی برای خدمت دهی به زوار حسینی در ایام اربعین تدارک دیده شده است که بلیت آن‌ها از هم اکنون از طریق دفاتر و آژانس‌های فروش بلیت هواپیمایی مجاز و همچنین از طریق سایت‌های اینترنتی دارای مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می‌رسد.


بیشتر بخوانید: 


اسعدی سامانی افزود: بر اساس قانون، نرخ بلیت در همه پرواز‌های خارجی آزاد و تابع عرضه و تقاضا و هزینه‌های تمام شده است، اما با توجه با استقبال زائران اباعبدالله (ع) از سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین و برای جلوگیری از سوء استفاده برخی واسطه ها، شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند امسال نیز نرخ ثابتی برای پرواز‌های اربعین داشته باشند.

او گفت: به همین دلیل نرخ بلیت هواپیما در مسیر‌های تهران به بغداد و نجف در دو مسیر رفت و برگشت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای مسیر‌های مشهد به بغداد و نجف ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.

اسعدی سامانی افزود: این نرخ‌ها از ۲۰ تا ۳۰ مهر در مسیر‌های نجف و بغداد عرضه می‌شود تا زائران بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: نرخ بلیت سایر شهرستان‌ها هم در مسیر‌های نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد است.

او از همکاری ۱۱ شرکت هواپیمایی ایرانی در جابجایی زائران اربعین خبر داد و یادآور شد: نرخ بلیت‌های یکطرفه در مسیر‌های تهران ـ نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد ـ نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است، اما به مسافران توصیه می‌کنیم از مبدا بلیت‌های رفت و برگشت خود را تامین کنند.

دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی افزود: کلاس‌های تجاری این پرواز‌ها (بیزینس کلاس) مشمول نرخ گذاری نیست و نرخ آزاد دارد و نرخ بلیت کودکان زیر ۱۲ سال، ۷۵ درصد نرخ بلیت بزرگسالان است.

او همچنین گفت: برای خرید بلیت، ثبت شماره گذرنامه الزامی است تا جلوی دلال بازی گرفته شود و مسافران می‌توانند هرگونه تخلف و فروش بلیت به نرخ‌های بالاتر از مصوب را به سازمان هواپیمایی کشوری و نهاد‌های نظارتی منعکس کنند.

اسعدی سامانی تاکید کرد: بهترین راه برخورد با این تخلفات، نخریدن بلیت از افراد و دفاتر متخلف است.

انتهای پیام/

 ۱۰۸ هزار صندلی برای خدمت دهی به زوار حسینی تدارک دیده شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر