کد خبر: ۷۰۷۲۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

رئیس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت : نظارت بر واحد‌های تولیدی پوشاک مدارس در دستور کار بازرسان قرار گرفته است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،گودرز فهیمی رئیس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت : طی روز‌های اخیر به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر افزایش قیمت خودسرانه پوشاک مدارس توسط شماری از تولیدی‌ها طرح نظارت بر واحد‌های تولیدی پوشاک مدارس در دستور کار بازرسان قرار گرفت.

او گفت : در قالب طرح مذکور گشت‌های مشترک با رویکرد پیشگیرانه و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و کنترل بازار توسط بازرسانی از تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، آموزش و پروش و اتحادیه مربوطه تشکیل شده است.

رئیس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه افزود: تعدادی از واحد‌های تولیدی که به حق خود راضی نبودند مرتکب تخلف و گران فروشی شدند که برای آن‌ها پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شدند.

این مسئول گفت: والدین دانش آموزان هنگام مراجعه به تولیدی‌ها برای دریافت لباس فرزندان خود به نرخ نامه‌هایی که در معرض دید آن‌ها است توجه کنند و مبلغ بیشتری از قیمت مصوب نپردازند.

فهیمی با تاکید بر اینکه تعدادی از تولیدی‌ها خودسرانه مبالغ بیشتری از والدین دریافت می‌کنند، گفت: طرح نظارت بر واحد‌های تولیدی پوشاک مدارس تا پایان شهریور ماه به طور ویژه در دستور کار قرار دارد.

او با بیان اینکه تاکنون پنج پرونده تخلف تشکیل شده که مربوط به تولیدی‌های شهرک مسکن و خیابان مدرس و مرکز شهر بوده است، افزود: این تولیدی‌ها به بهانه مرغوب بودن پارچه مورد استفاده نسبت به افزایش قیمت اقدام می‌کنند در حالی که در جلسات برگزار شده نوع پارچه و قیمت‌ها از قبل مشخص شده است.

رئیس گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: در صورتی که تولیدی‌ها قصد جایگزینی پارچه را داشته باشند باید با اولیا دانش آموزان و مدیر مدرسه و مسئولان آموزش و پرورش هماهنگی لازم را به عمل آورند.

او گفت: همچنین شماری از تولیدی‌ها که قرارداد‌های زیادی با آموزش و پرورش منعقد کرده اند بخشی از سفارشات را به تولیدی‌های فاقد قرارداد تحویل می‌دهند و آن‌ها نیز نسبت به افزایش قیمت اقدام می‌کنند که درصدد برخورد جدی با این متخلفان نیز هستیم.

فهیمی گفت: مردم با مشاهده هرگونه تخلفی موارد را از طریق برقراری ارتباط با سامانه ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد شود .

 

 

انتهای پیام/د

تشکیل ۵ پرونده تخلف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر