کد خبر: ۷۰۷۲۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

با نزدیک شدن به ایام پیاده روی اربعین ستاد مردمی خدمات رسانی به زوار ابا عبدالله الحسین آغاز به کار کرد .

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،جلسه هماهنگی و آغاز به کار ستاد مردمی اربعین حسینی برگزار گردید.

فرماندار قصرشیرین گفت : فلسفه قیام امام حسین (ع) در راستای ستم ناپذیری و مبارزه با ظلم امری است که برای تمام انسان‌ها فارغ از مذهب و قومیت و نژاد پسندیده و ستوده است و امروزه تبدیل به الگوی ایثار و مقاومت و ذلت ناپذیری شده است.

تاتار بازگشایی مرز خسروی را عنایتی الهی و حسینی عنوان کرد که در سال جاری شامل حال استان کرمانشاه و به ویژه مردم قصرشیرین شده است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

او ضمن اشاره به مردم محور بودن مراسم اربعین حسینی گفت: دولت علیرغم مشکلات مالی و اقتصادی فراوانی که با آن روبرو است خوشبختانه در امر احداث زیرساخت‌های عمرانی و خدماتی تمام اقدامات لازم را انجام داده و اعتبارات مورد نیاز را اختصاص داده و اکنون مردم باید به عنوان میزبانان اصلی این مراسم با تشکیل ستاد‌ها و کمیته‌های مردمی، کار خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی را ساماندهی نمایند.

جعفر همتی فرمانده قرارگاه اربعین مراسم اربعین را فرصتی برای خدمتگزاری به زائران ابی عبدالله دانست که هر فرد و نهادی بسته به ارادتش می‌تواند در این مراسم خدمت کند.

او با بیان اینکه جامعه اهل سنت، اهل حق و تشیع هر یک به گونه‌ای به امام حسین (ع) ارادت دارند، وحدت، همبستگی و ساماندهی مردم در پذیرای از زوار را امری دانست که می‌تواند باعث شناساندن چهره فرهنگی و ویژگی مهمان نوازی مردم شهرستان به سراسر کشور شود.

او گفت : ستاد‌های مردمی باید با حفظ وحدت خود در خدمات رسانی به زائرین سهیم و شریک بوده و با هماهنگی ستاد عتبیات عالیات در امر خوش آمدگویی به زوار، اسکان، تغذیه و سایر خدمات زیر نظر قر ارگاه اربعین اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم شهرستان قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مرز خسروی بعنوان آرزوی دیرینه مردم این استان و شهرستان، کاری گروهی و دسته جمعی بوده که با موافقت و تلاش‌های مسئولان ارشد نظام و سایر مسئولان اجرایی، به انجام رسیده است.

تجری با اشاره به سابقه فرهنگی و پیشینه تاریخی مردم قصرشیرین در پذیرایی از زوار امام حسین (ع)، آن را برندی مهم و اساسی خواند که باعث شناساندن فرهنگ والای منطقه در سراسر کشور شده است.

او گفت: به تبعیت و تأثیر این برند فرهنگی و تاریخی باید همگی تلاش کنیم تا نام و صدای قصرشیرین در کل کشور دیده و شنیده شده و خاطره خوبی در اذهان عمومی زوار بر جای گذارد.

نماینده مردم قصرشیر ین در مجلس شورای اسلامی در خصوص مطالبه دیگر مردم که همان منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است گفت: طرح نهایی منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نهایی شده و به زودی در صحن علنی مجلس مطرح و انشااله با رایزنی‌های صورت گرفته تصویت خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/د

برگزاری جلسه ستاد مردمی اربعین حسینی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر