کد خبر: ۷۰۷۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

ارتش سوریه پایگاهی را در حومه خان‌ شیخون کشف کرده که محل نگهداری تسلیحات و مهمات نظامی متعلق به عناصر مسلح تروریستی بوده است.

کشف پایگاه تسلیحاتی عناصر مسلح در حومه خان شیخونبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه در حومه خان شیخون در استان ادلب که به تازگی از چنگ تروریست‌ها آزاد شده است، انباری تسلیحاتی کشف کرده که به پایگاه نظامی بزرگ متعلق به عناصر مسلح شبیه است.

عبدالکریم میهون، سرهنگ ارتش سوریه در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: نیرو‌های ارتش این انبار را پس از آزادسازی مناطق جنوبی استان ادلب در اواخر ماه میلادی اوت  (مرداد-شهریور) کشف کردند.

وی گفت: در مناطق آزاد شده نه تنها مخفیگا‌ه‌های عناصر مسلح بلکه شمار بسیار زیادی سلاح و تجهیزات نظامی متعلق به تروریست‌ها وجود دارد.این تسلیحات و تجهیزات نظامی شامل کلاه، ماسک ضد شیمیایی، فشنگ‌های عیار بالا و موشک انداز‌های دستی ضد زرهی است.

این سرهنگ ارتش سوریه همچنین اعلام کرد که مساحت این انبار ۱۰ هزار متر مربع است که بیشتر شبیه یک پایگاه نظامی بزرگ است چرا که شماری نقشه از منطقه خان شیخون در آن وجود دارد و دارای چند ورودی، بیمارستان صحرایی و اتاق‌هایی است که هر کدام حدود ۲۰۰ متر هستند.

وی شناخت تعداد دقیق ذخایر تسلیحاتی و مراکز تروریست‌ها در حومه ادلب را غیر ممکن خواند و علت آن را بمب گذاری کردن بیشتر مواضع از سوی تروریست‌ها قبل از خارج شدن آن‌ها از منطقه اعلام کرد.

ارتش سوریه در ۵ اوت عملیات گسترده خود را برای بازپس گیری مناطق شمال غربی سوریه به ویژه  حومه استان ادلب را آغاز کرد و نیرو‌های ارتش در کمتر از ۲۰ روز شهر خان شیخون همچنین روستا‌ها و شهرک‌های حومه شمالی حماه را از چنگ تروریست‌ها آزاد کردند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر