کد خبر: ۷۰۷۲۹۰۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت:کار آماده‌سازی موزه دفاع مقدس آبادان با گذشت ۱۳سال از شروع عملیات به کندی پیش می‌رود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، سعید صریحی رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان به پیشرفت ۴۰درصدی آماده سازی موزه دفاع مقدس آبادان اشاره کرد و گفت: هم اکنون عملیات ساخت مزار هشت شهید دفاع مقدس و برق کشی آن از محل کمک های مردمی در حال انجام است ضمن اینکه بازسازی گورستان انگلیسی‌ها با  ۵۳۶ قبر به عنوان بخشی از تاریخ استعمار در دوران مطالعات و اکتشاف‌ نفت منطقه و فعالیت پالایشگاه آبادان و جنگ جهانی دوم انجام شده است.

او ادامه داد: برای اجرای ۲ طرح سر در ورودی موزه و مرمت سوله مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان تاکنون ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان به جانمایی ۱۳ ماشین جنگی غنیمتی در عملیات شکست حصر آبادان و هشت سال دفاع مقدس در فضای موزه اشاره کرد و افزود: برای آماده سازی باغ موزه سعی شده تا فضای داخلی آن که بیانگر هشت سال دفاع مقدس است دست نخورده باقی بماند.

صریحی به آماده سازی موزه دفاع مقدس آبادان برای افتتاح در دهه فجر سالجاری خبر داد و گفت: طبق هماهنگی انجام شده قرار است فضای داخلی موزه دفاع مقدس آبادان بهمن ماه امسال به صورت ویدئو کنفرانس از سوی رییس جمهوری افتتاح شود.

او خواستار کمک ملی برای تکمیل موزه دفاع مقدس آبادان در زمان مقرر شد و افزود: هم اکنون کار بازسازی این مکان از محل کمک های مردمی و نیز کمک و مشارکت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته که به دلیل کمی اعتبار این کار به  کندی  در حال انجام است.

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان گفت:با توجه به حجم بالای کار در این مرکز ، احداث بخش های مختلف آن در چند فاز طراحی شده است تا به مرور با تامین اعتبار لازم عملیات اجرایی آن آغاز شود.

رئیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس آبادان در ادامه گفت: منطقه آزاد اروند متعهد شده بود مبلغ هفت میلیارد ریال برای کمک به تکمیل باغ موزه آبادان پرداخت کند که تاکنون این مورد محقق نشده است.

او افزود:در صورت کمک منطقه آزاد اروند عملیات تکمیل و آماده سازی موزه دفاع مقدس سرعت بیشتری خواهد گرفت.

موزه دفاع مقدس آبادان با ۲۷ هکتار مساحت در منطقه بِریم یکی از مکان های منحصر به فرد و دست نخورده سال های دفاع مقدس در حاشیه اروندرود می باشد که عملیات ساخت آن از سال ۱۳۸۵ آغاز شد. 

همجواری آن با اروندرود و وجود آثار بکر و ساختمان های دست نخورده دفاع مقدس، از ویژگی­ های منحصر به فرد این مکان است که به خوبی می تواند جنگ و هجوم ناجوانمردانه نیروهای بعثی عراق به کشور را در سال های جنگ تحمیلی به نسل جدید انقلاب منتقل کند. 

موزه دفاع مقدس آبادان بر خلاف دیگر موزه‌های ساخته شده در کشور، در حاشیه اروندرود و در نوار مرزی ساخته می شود.

انتهای پیام/ د

آماده‌سازی موزه دفاع مقدس آبادان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر