کد خبر: ۷۰۷۲۹۱۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
نماینده ولی فقیه در کردستان:

نماینده، ولی فقیه در کردستان گفت: یکی از مسائل مهم اجتماعی احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی است و یکی از شاخصه‌های بالا بودن فرهنگ یک جامعه احترام به همین قوانین است.

باید به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام گذاشتبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده، ولی فقیه در کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در دیدار با رئیس جدید پلیس راهور استان کردستان، با تاکید بر اینکه آموزش فرهنگ صحیح راهنمایی و رانندگی باید به صورت مستمر و مداوم باشد، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی کلید حل تخلفات و مشکلات رانندگی است و به طور حتم ترویج این فرهنگ توسط پلیس و ارگان‌های مربوطه از بروز تخلفات جلوگیری می‌کند.

او افزود: مسئولان و ماموران راهنمایی و رانندگی باید برای تغییر برخی از فرهنگ‌های غلطی که در رانندگی مردم در جامعه حاکم است تلاش و تدبیر داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه خلاف قانون خلاف دین نیز هست، ادامه داد:، چون قانون ما بر اساس دین ما است پس کار خلاف قانون به دین نیز لطمه می‌زند که متاسفانه جنبه‌های نظارت درونی در امر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیت الله حسینی شاهرودی بر ضرورت استفاده از تجهیزات الکترونیک در پلیس راهور تاکید کرد و یادآور شد: استفاده از تجهیزات و امکانات روز در بحث راهنمایی و رانندگی امری اجتناب ناپذیر است و این موضوع در پلیس راهور با توجه به گستردگی ارتباطاتی که با مردم دارد ضروری‌تر به نظر می‌رسد.

او در ادامه به عدم به روز بودن زیرساخت‌های جاده‌های اصلی در کردستان اشاره کرد و بیان کرد: متأسفانه زیرساخت‌ها در جاده‌های اصلی و فرعی به روز نشده است و این زیرساخت‌های موجود در زمینه درون شهری و برون شهری جوابگوی وسیله‌های نقلیه پرسرعت امروزی نیست.

نماینده، ولی فقیه در کردستان با تاکید ارتباط دوستانه ماموران راهنمایی و رانندگی با مردم، گفت: راهنمایی و رانندگی ارگانی است که بیشترین ارتباط را با مردم دارد و باید ماموران پلیس با مردم طوری برخورد کنند که مردم ناخودآگاه به طرف آن‌ها بیایند نه از وجود آن‌ها فراری شوند.

آیت الله حسینی شاهرودی به راهکار‌های ارتقای ایمنی و پیشگیری از تصادفات توسط پلیس تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی پلیس بررسی اهمیت مدیریت تصادفات و تاثیر آن در کاهش تلفات و صدمات جانی و مالی است و باید تدبیری داشته باشند که شرایط موجود را بهبود ببخشند و خطر را کاهش دهند.

او با تاکید بر همکاری و هم افزایی پلیس با ارگان‌های دیگر، افزود: باید تعامل ویژه‌ای بین پلیس راهنمایی و رانندگی با راهداری و شهرداری‌ها و دیگر ارگان‌های مربوطه وجود داشته باشد تا بتوانند با امکانات موجود به راحتی مدیریت و امنیت ترافیکی شهری و جاده‌ای را تامین کرد.

نماینده، ولی فقیه در کردستان ادامه داد: آگهی رساندن به افراد جامعه بی گمان یکی از رسالت‌های مهم راهنمایی و رانندگی به شمار می‌آید و تبلیغات و اطلاع رسانی اجتماعی قوی می‌تواند برای مردم موثر و آن‌ها را نسبت به انجام عملی مثبت ترغیب کرده و یا نسبت به وقوع خطری در پیش رو هشدار دهد.

آیت الله حسینی شاهرودی به سلامت بودن ماموران این حوزه تاکید کرد و یادآور شد: نیرو‌های راهنمایی و رانندگی باید از جهات مختلف رسیدگی و از لحاظ مالی تامین شوند تا زندگی خود را محترمانه اداره کنند و از سلامت کامل برخوردار باشند.

او بیان کرد: ماموران راهنمایی و رانندگی باید طوری با مردم برخورد و ارتباط داشته باشند که نگاه و ایده مردم بر این باشد که آنان برای حفظ جان آن‌ها تلاش می‌کنند نه اینکه بر کرسی لجاجت بنشینند و با آن‌ها برخورد و تندی داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در کردستان در پایان به ساماندهی و هدایت تاکسی‌های درون شهری در رابطه با ایجاد آرامش در خیابان‌های شهر سنندج تاکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیت شهر سنندج در این حوزه ماموران با تدبیر و فکر کارشناسی درست و با در نظر گرفتن رعایت حال مردم نسبت به ساماندهی تاکسی‌ها و دیگر وسایل نقلیه موجود تلاش و اقدام کنند.

انتهای پیام/ز

نیروی انتظامی مدافع امنیت کشور است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر