کد خبر: ۷۰۷۲۹۲۹
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
نماینده مردم خرمشهر در مجلس:

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی از اعضای ستاد مدیریت بحران خرمشهر خواست برای جلب مشارکت‌ها از هم‌اکنون کمبودها برای پیشگیری از وقوع سیلاب را اعلام کنند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ، عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی دیروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر در فرمانداری این شهرستان، گفت: خرمشهر در دو نوبت با سیلاب مواجه شد که بعد از مهار سیل اول کار نیمه رها شد و باعث شد برای مهار سیلاب دوم فرصت پیگیری گرفته شود.

او افزود: در سیلاب اخیر بسیاری از مسئولان رده‌بالای کشوری و انتظامی وارد میدان شدند اما برای جلب کمک‌های آنها زمان ازدست‌رفته بود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس بر لزوم پیشگیری از وقوع سیلاب از هم‌اکنون تأکید کرد و گفت: کار در دقایق آخر از کنترل خارج می‌شود و اکنون وقت پیگیری است و باید از هم‌اکنون نواقص مطرح شود تا بتوان از استان و پایتخت کمک جذب کرد.

سامری همچنین داشتن یک منبع اطلاعاتی در مواقع بحران طبیعی را یک ضرورت دانست و ادامه داد: در زمان سیلاب در خرمشهر دیده بان و کسی که بتواند اطلاعات دقیق بدهد وجود نداشت و برای سال جدید باید تدبیری اتخاذ کرد تا بتوان اطلاع موثق از وضعیت فعلی و آتی ارائه کرد.

او، ته‌نشینی رسوبات در بستر کارون اهواز را تهدیدی برای این کلان‌شهر و همچنین شهرستان‌های پایین‌دست همچون خرمشهر دانست و گفت: باوجود اینکه سطح آب کارون پائین آمده اما عمق بستر این رودخانه در اهواز بعد از وقوع سیلاب پرشده است که در صورت ورود حجم بالای آب، خطر سیلاب شهر اهواز را تهدید خواهد کرد.

نماینده مردم خرمشهرافزود: همچنین رسوبات به سمت خرمشهر نیز سرازیر خواهد شد و می‌تواند به خطری برای این شهر هم تبدیل شود.

سامری در ادامه به مناطق بحرانی خرمشهر همچون روستاهای غرب کارون اشاره و لایروبی نهر عریض را به‌عنوان راهکاری برای دفع خطر احتمالی سیلاب معرفی کرد.

او گفت: نهر عریض از شلمچه تا غرب کارون امتداد دارد که اگر پاک‌سازی و لایروبی شود می‌تواند آب‌های سطحی را به اروندرود تخلیه کند.

نماینده مردم خرمشهر افزود: نهر عریض ارتفاع و عمق زیادی دارد اما لایروبی آن تنها تا شهرک اول شلمچه انجام‌شده است که با ادامه روند لایروبی این نهر می‌توان از آن برای دفع خطر سیلاب همچنین تخلیه آب پساب‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام/ د

پیشگیری از وقوع سیلاب در خرمشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر