کد خبر: ۷۰۷۳۱۰۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

رئیس کمیته برگزاری مسابقات تکواندو استان خوزستان گفت: هیئت تکواندو استان فاقد خانه تکواندو است.

احمد اناری رئیس کمیته برگزاری مسابقات تکواندو استان خوزستان درخصوص مشکلات ورزش تکواندو استان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: متاسفانه در استان هیچ سالنی برای برگزاری مسابقات و یا حتی خانه تکواندو وجود ندارد و بیش‌تر سالن‌ها به صورت دوستانه یا اجاره‌ای در اختیار هیئت قرار می‌گیرند.

وی افزود: بودجه دولتی کفاف هزینه‌های این ورزش را نمی‌دهد و مجبور به استفاده از درآمد هیئت از مسابقات هستیم.

اناری درخصوص چگونگی حمایت از استعداد‌های تکواندو بیان داشت: تکواندو ورزشی است که در ۳ پایه؛ مبارزه، اجرای فرم و حرکات نمایشی اجرا می‌شود، به همین دلیل تلاش کردیم تا بتوانیم استعداد‌های این رشته را جذب کرده و برای مسابقات کشوری آماده کنیم.

بخش مبارزه تکواندو از کشور عقب است

رئیس کمیته برگزاری مسابقات تکواندو استان خوزستان با بیان اینکه استان در بخش مبارزه تکواندو از کشور بسیار عقب است، اظهار کرد: متاسفانه تاکنون انتظارات برآورده نشده است.

این مقام مسئول در ادامه اذعان داشت:، اما خوشبختانه در بخش اجرای فرم و حرکات نمایشی هیئت استان خوزستان توانسته جایگاه خود را تثبیت کند و بر بالاترین سکوی کشوری بایستد.

احمد اناری عملکرد تکواندوکاران خوزستان در چند سال اخیر بسیار خوب توصیف و تصریح کرد: در کمپ رقابت‌های انتخابی تیم ملی المپیک ۲۰۲۰ در بخش بانوان، صفا ارجمند و سارا میزبان حضور دارند.

به گفته رئیس کمیته برگزاری مسابقات تکواندو استان خوزستان، در استان ۴٠ هزار تکواندوکار فعالیت دارند که ١٧ هزار نفر آن‌ها را بانوان و ٢٣ هزار نفر آن‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر