کد خبر: ۷۰۷۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اعلام کرد؛

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران ۱۷ شرکت با دلایل متفاوت از معاملات بازار سهام محروم شده اند.

ممنوع المعامله شدن ۱۷ شرکت به دلایل متفاوت از معاملات بازار سهامبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان تازه‌ترین فهرست نماد‌های متوقف شده در تالار شیشه‌ای حاکی از آن است که ۱۷ شرکت با دلایل متفاوت از معاملات بازار سهام محروم شده اند. بر اساس این گزارش، در فهرست نماد‌های ممنوع المعامله نام ۲ بانک «ملت و انصار» نیز به چشم می‌خورد که در کنار ۱۵ شرکت دیگر در وضعیت توقف معاملاتی قرار گرفته اند.

جزییات این اطلاعات منتشر شده مشخص می‌کند که تا پایان روز یکشنبه ۲۴ شهریور  ۹۸ نماد ۲ بانک «ملت و انصار» به دلیل تعلیق و ۱۵ شرکت دیگر با دلایلی همانند «تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی، افشای اطلاعات، برگزاری مجمع و ... در تالار شیشه‌ای متوقف شده است.


بیشتر بخوانید: بازگشت 90 درصد پیمانکاران ممنوع المعامله به صنعت نفت/ تهیه نفت کد برای تمام کالاها و تجهیزات در صنعت نفت


همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که نماد معاملاتی کنتورسازی ایران «آکنتور» که در معاملات بازار اول بورس حضور دارد به عنوان قدیمی‌ترین نماد متوقف شده از ۱۳ شهریور ماه ۹۵ در تالار شیشه‌ای در وضعیت ممنوع‌المعامله قرار دارد و نزدیک به ۳ سال از توقف این نماد می‌گذرد.

از سویی دیگر، نماد شرکت‌های «ماشین سازی نیرومحرکه، الکتریک خودرو شرق، نفت سپاهان، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و تامین سرمایه لوتوس پارسیان» به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده در بازار سهام متوقف شده است.

نماد شرکت‌های «کمک فنر ایندامین، محورسازان ایران خودرو، داروسازی روزدارو، سیمان غرب، لعابیران و کاشی پارس» به دلیل تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی از سوی ناظر بازار دچار سکته معاملاتی شده اند.

لازم به ذکر است بر مبنای آمار منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران، نماد شرکت‌های «نفت پارس» به علت تعلیق و «داده گستر عصر نوین –‌های وب و سرمایه گذاری صنعت نفت» به علت افشای اطلاعات با اهمیت دچار توقف معاملاتی شده اند.

آخرین لیست توقف نماد‌های بورسی تا پایان ۲۴ شهریور  ۹۸ 

ممنوع المعامله شدن ۱۷ شرکت به دلایل متفاوت از معاملات بازار سهام

انتهای پیام/

ممنوع المعامله شدن ۲ بانک در بورس و اوراق بهادار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر