کد خبر: ۷۰۷۳۲۶۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

فرماندار سروآباد گفت: مسیر ارتباطی سنندج - سروآباد - مریوان که به دلیل واژگونی تانکر سوخت مسدود شده بود بعد از ۶ ساعت بازگشایی شد.

مسیر سنندج - سروآباد باز استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، کامیار میرزایی فرماندار سروآباد گفت: تانکر حامل ۳۴ هزار لیتر بنزین سوپر که از اراک استان مرکزی به سمت سلیمانیه عراق در حرکت بود، ساعت ۲۱ شامگاه دوشنبه در مسیر سنندج - سروآباد نزدیکی روستای نیاباد بخش مرکزی واژگون شد.

او افزود: واژگونی این تانکر باعث مسدود شدن مسیر شد و چندین خودروی سواری و باری در ۲ طرف مسیر گرفتار شده بودند.

فرماندار سروآباد یادآور شد: با هماهنگی انجام شده، در کمترین زمان ممکن اعضای مدیریت بحران شهرستان، ادارات خدمات رسان، راهداری، آتش نشانی شهرستان‌های مریوان و سروآباد و پلیس راه استان کردستان در محل حاضر شدند.

او اضافه کرد: با تدابیر اندیشیده شده، ضمن کنترل ترافیک و ایجاد نظم و امنیت، مسیر جایگزین از سه راهی لنگریز و روستای ماضی بن تعیین شد تا خللی در تردد خودرو‌ها و معطلی مسافران و رانندگان ایجاد نشود.

میرزایی اظهار داشت: بعد از ۶ ساعت تلاش بی وقفه نیرو‌های خدمات رسان به ویژه راهداری مسیر در ساعت ۳ بامداد بازگشایی شد و تردد در این مسیر مهم برقرار شد.

فرماندار سروآباد گفت: با تدابیر انجام شده مانع از نفوذ سوخت به رودخانه پایین دست شدیم و باتوجه به اینکه سوخت مورد نظر از نوع بنزین سوپر بود، خیلی زود بخار شده و کمتر باعث آلوده شدن محیط زیست شد.

او ضمن تقدیر و تشکر از حضور ادارات خدمات رسان، پلیس راه استان کردستان، اعضای مدیریت بحران شهرستان سروآباد، آتش نشانی مریوان و نیرو‌های نظامی و انتظامی تاکید کرد: با تدابیر اتخاذ شده و مدیریت حادثه هیچ اتفاق تلخی در این حادثه اتفاق نیفتاد و شایعاتی مبنی بر انفجار این تانکر سوخت صحت ندارد.

جاده سنندج سروآباد مریوان به طول ۱۲۰ کیلومتر یکی از جاده‌های پرپیچ و خم و شلوغ استان کردستان است که مسیر ترانزیتی مرز باشماق نیز به شمار می‌رود و روزانه چندین هزار خودروی سبک، سنگین و سواری و تانکر‌های سوخت و ترانزیتی از این مسیر تردد می‌کنند.

انتهای پیام/ز

تانکر سوخت در سروآباد واژگون شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر