کد خبر: ۷۰۷۳۲۹۲
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
فرمانده قرارگاه اربعین حسینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

امیر سرتیپ مهدی هادیان گفت: ستاد اربعین در مجموعه ارتش همچون سال‌های گذشته فعالیت خود را برای خدمات رسانی به زائران در مرز‌های منتهی به خاک عراق آغاز کرده است.

ارتش آماده برای خدمات رسانی به زائران اربعین

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ امیر سرتیپ مهدی هادیان فرمانده قرارگاه اربعین حسینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال با توجه به بازگشایی مرز خسروی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت‌رسانی به زائران را در این نقطه بر عهده دارد و در مرز‌های مهران و چزابه نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی حضور خواهند داشت.

او افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با دایر کردن موکب‌های متعدد نسبت به پذیرایی از زائران اقدام و در کنار آن خدمات بهداشتی و درمانی نیز با راه اندازی اورژانس هوایی و همچنین برپایی بیمارستان‌های صحرایی در دستور کار است.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ارتش آمادگی خود را برای همکاری با تمام دستگاه‌های حاضر در پیاده روی اربعین اعلام می‌کند و مانند هر سال ستاد اربعین در این زمینه نیز ساماندهی لازم را انجام می‌دهد.

امیر هادیان اظهار کرد: ارتش بنا به برنامه ابلاغی ۱۵ روز قبل از اربعین در مرز مهران مستقر شده و تا چهار روز بعد از مراسم در کنار حفاظت و صیانت از تمام اراضی که بر عهده دارد امکانات گسیل شده در مرز مستقر خواهد بود.

او اظهار کرد: موکب ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر مهران برای خدمات رسانی به زائران راه اندازی و به زائران غذای گرم، آب معدنی، خدمات پزشکی و بهداشتی و سایر خدمات مورد نیاز ارائه می‌کند.

هادیان اظهار کرد: بیمارستان صحرایی نیروی دریایی ارتش در پایگاه مهران به زائران امام حسین (ع) خدماتی از معاینه تا عمل جراحی ارائه خواهد کرد.

هادیان گفت: ناوگان هوایی بویژه ترابری نیز در کنار این خدمات نیز در خدمت مردم است و اورژانس و آمبولانس‌ها در نزدیکترین فرودگاه به مرز مستقر خواهند شد.

او گفت: پایگاه شکاری ترابری شهید لشکری و شهید دوران آمادگی لازم دارند به صورت ۲۴ ساعته با در اختیار داشتن هواپیما‌های سبک تا فوق سنگین عملیات ترابری و انتقال تجهیزات مورد نیاز را به مرز‌های تعیین شده انجام دهند و در کنار سایر نیرو‌های مسلح در صورت نیاز کار پوشش هوایی منطقه انجام می‌شود.

انتهای پیام/اس

گسیل امکانات ارتش برای خدمات رسانی به زائران اربعین

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر