کد خبر: ۷۰۷۳۶۱۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
رسولی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران گفت: هیچ بازنشسته‌ای در شهرداری بعد از بازنشسته شدن دوباره به کار گرفته نشده است.


خبرنگار: کاظمی/شاغلینی که سنوات خدمتی آنها پر شده مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند/ کارکنان دولت تا پایان عمر کارمند دولت هستندسیدحسن رسولی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: کسانی که سنوات خدمتی آنها پر شده و بر فرض مثال اگر دارای مدرک لیسانس هستند و می‌توانند با ۳۰ سال خدمت بازنشست شوند در صورتی که سنوات آنها بیشتر شده باشد و برای مثال به ۳۵ سال رسیده باشد، تا زمانی که تبدیل وضعیت پیدا نکرده و بازنشست نشده‌اند مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه هیچ بازنشسته‌ای پس از بازنشسته شدن دوباره در شهرداری به کارگیری نشده، گفت: کسانی هستند که سنوات خدمتی آنها پر شده ولی همچنان کارمند شاغل هستند و بازنشست نشده‌اند و این قانون شامل این افراد نمی‌شود.

رسولی تصریح کرد: به استناد قانون منع به کارگیری بازنشستگان، مدیران کهنسالی که به سن بازنشستگی رسیده‌اند را نمی‌توان عزل کرد.

او با بیان اینکه کارکنان دولت یا سازمان‌های عمومی غیردولتی مثل شهرداری تا پایان عمر کارمند دولت شناخته می‌شوند، گفت: بر اساس قوانین و مقررات مربوط در دوره‌های مختلف، کارکنان دولت می‌توانند تبدیل و یا تغییر وضعیت پیدا کنند.


بیشتر بخوانید: پاسخ شهردار تهران در مورد بکارگیری بازنشستگان چیست؟


عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان همچنان که از عنوان و محتوای آن پیداست عملا توسط دولت و شهرداری اجرا شده است زیرا شامل آن دسته از کارمندان بازنشسته دولتی و یا شهرداری می‌شوند که به روش قانونی بازنشست شده باشند و مجدد بر اساس مصوبات سابق هیئت وزیران بازگشت به خدمت کرده باشند.

انتهای پیام/

امکان تغییر یا تبدیل وضعیت کارکنان دولت وجود دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر