کد خبر: ۷۰۷۳۷۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
معاون سازمان امور مالیاتی در برنامه پایش مطرح کرد؛

جنتی گفت: سازمان امور مالیاتی به دنبال واقعی سازی مالیات با دریافت اطلاعات درآمدی شفاف است.

واقعی سازی مالیات با اخذ اطلاعات شفاف درآمدیبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در برنامه پایش در خصوص الزام پزشکان به نصب کارتخوان تصریح کرد:  به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، تمام صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.

او ادامه داد: سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی باید به تکلیف خود  در این خصوص عمل کنند.

جنتی در پاسخ به این سوال مجری که چرا رفتار تبعیض آمیز با این قشر انجام می‌شود؟ گفت: همه صاحبان درآمد و فعالان اقتصادی بر این باورند مالیات حق دولت است. اما از این نکته شاکی هستند که مالیات‌ها عادلانه نیست. ما می‌خواهیم مالیات عادلانه و واقعی باشد و بر اساس درآمد‌های واقعی مردم مالیات وصول شود.

معاون سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: مالیات پزشکان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است که از طریق این کارتخوان‌ها ریز درآمد مشخص شود.

این مقام مسئول ادامه داد: افرادی که کارتخوان دارند، اطلاعات درآمدی آن‌ها در نظام مالیاتی ثبت و ضبط می‌شود و بعدا با اظهارنامه مالیاتی آن‌ها سنجیده می‌شود و اگر مطابق هم بودند دیگر بررسی نمی‌شود.

جنتی تاکید کرد: همکاری خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی می‌بینیم و در سال‌های آینده مالیات‌ها واقعی می‌شود.

او ادامه داد: اطلاعات خریداران  ارز و  سکه هم در سامانه مالیات بارگذاری می‌شود و از این افراد مالیات دریافت می‌شود با جمع آوری دقیق اطلاعات،  در آینده تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق قانون به تدریج از اقشاری مختلف برای نصب کارتخوان فراخوان می‌شود و امروز در جراید فراخوان نصب و راه اندازی دستگاه کارتخوان برای ۵۰ شغل   مشمول این قانون همچون مشاوران حقوقی، مشاوران املاک، دفاتر رسمی، وکلا و ... آگهی شده است.

او ادامه داد: این مشاغل پیش از این مالیات علی الراس  پرداخت می‌کردند که ممکن است در حق افرادی ظلم باشد، اما سازمان امور مالیاتی به دنبال واقعی سازی مالیات است. این کار دریافت اطلاعات درآمدی شفاف با استفاده از ابزاری همچون پایانه فروشگاهی، گردش حساب‌ها، شناسایی املاک امکان پذیر می‌شود.

جنتی ابراز امیدواری کرد سال ۹۸، بر اساس این اطلاعات شفاف درآمدی، مالیات گرفته می‌شود.


بیشتر بخوانید: عملکرد ۶ ماهه سازمان امور مالیاتی کشور


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر