کد خبر: ۷۰۷۳۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲

مسئول کمیته برگزاری مسابقات دوومیدانی گفت: حمیدرضا کیا در ماده پرش سه گام توانست رکورد خوبی بزند و با این رکورد به کسب مدال آسیا امیدوار شدیم.

عباس فتحی مسئول کمیته  برگزاری مسابقات فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری آخرین مرحله لیگ  دوومیدانی که با قهرمانی آسان پرداخت همراه شد اظهار داشت: یکسری از رکورد‌ها در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور قابل تحسین بود به خصوص رکورد ملی خوبی زده شد و قابل قبول بود. حمیدرضا کیا در ماده پرش سه گام توانست رکورد خوبی بزند و با این رکورد به کسب مدال آسیا امیدوار شدیم. در سایر ماده‌های دوومیدانی هم رکورد‌های خوبی زده شد و  در ماده ۲۰۰ متر هم ابارقی بازگشت خوبی داشت.


بیشتر بخوانید: قهرمانی آسان پرداخت در لیگ دوومیدانی


تنور رقابت‌های لیگ دوومیدانی امسال داغ تر بوده است 

فتحی درباره اینکه کیفیت لیگ دوومیدانی امسال چطور بود، بیان کرد: صددرصد کیفیت لیگ دوومیدانی بهتر بوده است و به قول دوستان تنور لیگ داغ‌تر از قبل بوده است. من از همه تیم‌ها تشکر می‌کنم که در این دوره از مسابقات قهرمانی باشگاه‌ها شرکت کردند و سنگ تمام گذاشتند و اگر قصوراتی بوده است از طرف ما برگزار کنندگان بوده است. انشالله سال آینده هم در مسابقات باشگاه‌ها منتظر حضور این تیم‌ها هستیم.

متاسفانه رشته دوومیدانی با اقبال عمومی مواجه نیست  

مسئول مسابقات فدراسیون دوومیدانی درباره اینکه استقبال چندانی از این مسابقات نشده است، گفت: بله استقبال آن چنانی از لیگ دوومیدانی نشده است. متاسفانه در کشور ما رشته دوومیدانی با اقبال عمومی روبرو نیست، اما تیم‌های دوومیدانی  خوب کار کردند و ورزشکاران به خوبی بین تیم‌ها تقسیم شده بودند و تا لحظه آخر قهرمان و نایب قهرمان مشخص نبود و این نشانگر یک لیگ پویاست. در مجموع از نظر تماشاگر ضعف داریم که جا دارد فرهنگ سازی شود و مردم هم بینش خود را درست کنندو علاوه بر اینکه ورزش‌های توپی را تماشا می‌کنند باید بپذیرند که ورزش‌هایی همانند دوومیدانی هم زیبای خاص خود را دارد.


بیشتر بخوانید: دوومیدانی کاران لهستانی به کارشان در لیگ ایران پایان دادند


فتحی درباره اینکه ورزشکاران از لیگ دوومیدانی به تیم ملی راه پیدا می‌کنند، گفت: بله چندین رکورد قابل قبول در لیگ دوومیدانی  زده شد و در واقع احساس می‌کنم سازمان تیم‌های ملی برای انتخاب ورزشکاران دستش باز است. این هم نشانگر این بود که لیگ ما پویا بود.

یک مقدار وضعیت قراردادها نسبت به سال قبل بهتر شده است 

او درباره اینکه مبلغ قرارداد‌های دوومیدانی بهتر شده است، گفت:  قرارداد‌ها منوط به ضوابطی است که باشگاه‌ها قائل هستند و این ارتباطی به فدراسیون ندارد. اما آنچه که من اطلاع دارم یک مقدار وضعیت قرارداد‌ها نسبت به سال  بهتر شده است.

با ابزار الکترونیکی جدید اطمینان برگزاری مسابقات را بالا ببریم 

فتحی درباره اینکه امکانات ورزشگاه آفتاب انقلاب مناسب است، تصریح کرد: بله نسبت به سنوات قبلی تغییراتی  انجام شده است و همه  این مسائل را مشاهده کردند، اما تغییرات کافی نیست و باید از لحاظ فیزیکی تغییر کندو ابزار الکترونیکی جدیدتری را به ورزشگاه آفتاب انقلاب بیاوریم. در واقع اطمینان برگزاری مسابقات را بالاتر ببریم.  

انتهای پیام/ 

آخرین اخبار از دوومیدانی ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر