کد خبر: ۷۰۷۳۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۹

کارشناس نظامی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد حملات هوایی اخیر صورت گرفت تا نشان دهد یمن می‌تواند با قدرت بالا وارد جنگی بزرگ شود که بر این ملت تحمیل شده است.

کارشناس نظامی یمن: رژیم سعودی منتظر حملات شدیدتر و ویران کننده‌تر باشدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری یونیوز، سرتیپ عابد الثور، کارشناس نظامی نیرو‌های مسلح یمن در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت: حملات هوایی اخیر در روز شنبه صورت گرفت تا مرحله جدیدی از مراحل منازعه اعلام و به جهانیان تاکید شود که یمن می‌تواند با قدرت بالا وارد جنگی بزرگ که بر ما تحمیل شده است شود.

سخنگوی رسمی نیرو‌های مسلح یمن عملیات روز شنبه را «موازنه بازدارندگی دوم» نامید که پس از چند مرحله و پس از گذشت یک ماه از حمله به میادین «شیبه» عربستان سعودی که خسارات گسترده‌ای به آن وارد شد صورت گرفت.

وی افزود: این حمله با قدرت تمام اجرا شد و شاهد هستیم که عربستان امروز شکایت و گریه می‌کند. این حمله پس از آن صورت گرفت که اولا رهبر انقلاب (یمن) و رئیس شورای انقلاب و فرماندهی وزارت دفاع بار‌ها پیام انسان دوستانه دادند و به رژیم سعودی اعلام کردند که حملات شما و تجاوزات شما به یمن با پاسخ شدید و بی سابقه مواجه خواهد شد. ما بار‌ها به نظام سعودی هشدار دادیم که ادامه تجاوزات شما و محاصره مردم یمن با تشدید بی سابقه عملیات نظامی روبرو خواهد شد.

کارشناس نظامی نیرو‌های مسلح یمن گفت: ۱۰ فروند هواپیما وارد خاک عربستان سعودی شدند و هزار و ۳۰۰ کیلومتر را پیمودند که این نشانه روشنی است مبنی بر اینکه نیرو‌های یمنی و نیرو‌های مسلح یمن به مرحله‌ای از تقویت توانمندی‌های نظامی رسیده اند که می‌توانند اوضاع را پیش از وقوع ارزیابی کنند. ما با پیام‌های متعدد به نظام سعودی هشدار دادیم که حملات آینده دردناکتر و شدیدتر خواهد بود و سخنگوی رسمی نیرو‌های مسلح یمن به نظام سعودی هشدار داد که حملات بعدی از حملات به بقیق و خریص شدیدتر خواهد بود.

عابد الثور ادامه داد: حملات ما در حال حاضر از نظر انتقال و انتخاب اهداف ارتقا یافته است. اینکه ۱۰ فروند هواپیما داخل عمق خاک سعودی شوند و این حمله بی سابقه و گسترده را اجرا کنند که به دنبال آن رژیم سعودی، سیطره و توان مهار اوضاع نظامی را از دست بدهد نشان می‌دهد که رژیم سعودی به مرحله‌ای خواهد رسید که شکست و تسلیم شدن خود را اعلام خواهد کرد. در نهایت افزایش حملات و بالا بردن سطح و تاثیرگذاری آن‌ها در درجه اول بر اقتصاد عربستان سعودی تاثیر خواهد گذاشت و آن را به مرحله صفر خواهد رساند.

کارشناس یمنی گفت: امروز بسیاری از منابع مطالعات اقتصادی سعودی اعلام کرده اند این کشور در آینده در پی این حملات به خرید نفت نیاز خواهد داشت؛ بنابراین اوضاع تغییر کرده است و قدرت یمن بیشتر شده و بالا رفته است و عربستان سعودی وجهه و اعتبار خود را بین کشور‌ها از دست داده است، عربستان سعودی که خودش را حامی اسلام و حامی حرمین شریفین می‌داند درحال حاضر برابر جهانیان رژیمی است که از همه توانمندی‌های خود برای کشتار و نسل کشی مردم یمن و توطئه علیه اسلام و مسلمین استفاده کرده است. عربستان سعودی امروز از موشک‌های یمن و تسلیحات یمن تحت فشار قرار گرفته است و در صورتی که تجاوزگری خود را متوقف نکند و به محاصره یمن پایان ندهند، مراحل آینده و عملیات بعدی شدیدتر و ویران کننده‌تر خواهد بود.

سرتیپ عابد الثور افزود: برای اولین بار در تاریخ رسانه‌های سعودی‏، پیش از آنکه ما خبر حمله به دو میدان نفتی در بقیق و خریص را اعلام کنیم آن‌ها اعلام کردند. این دو جنبه دارد، اول، اینکه هدف و گستردگی فاجعه بسیار بزرگ بود به گونه‌ای که استان‌های دیگر نیز آتش را می‌دیدند و همچنین پیچیدگی‌ها و مشکلات زیادی برای رساندن نیرو و امداد رسانی مربوط به مهار آتش وجود داشت. عربستان سعودی توان مقابله با چنین بحرانی را ندارد؛ بنابراین پهپاد‌هایی که به اهداف در بقیق و خریص ارسال شدند مطمئنا هواپیما بودند و فن آوری‌های بسیار مدرن داشتند و مواد منفجره بسیار قوی حمل می‌کردند و همچنین فن آوری اطلاعاتی بسیار پیشرفته و دقیقی داشتند که توانستند از لایه‌های حفاظتی این میادین عبور کنند.

کارشناس نظامی نیرو‌های مسلح یمن گفت: میادین و منابع نفتی و انرژی همواره تحت حمایت موشکی و پدافند هوایی بسیار قدرتمند قرار دارند و برای همین ما با این هدف بر اساس اینکه این هدف از استحکامات نظامی برخوردار است تعامل کردیم. این یک ماجراجویی یا ریسک نبود ما به هیچ وجه عملیات خود را به ریسک متکی نمی‌کنیم بلکه آنچه صورت گرفت بر اساس گزارش‌های اطلاعاتی دقیق بود که موجب شد بتوانیم تصمیم درستی اتخاذ کنیم و فرماندهی نظامی وضعیت دشمن و تسلیحات و امکانات دشمن را پیگیری و چگونگی عبور و نفوذ به آن را بررسی کرد و بر این اساس تصمیم گرفته شد که چه تسلیحاتی بر هواپیما‌ها سوار شود و اینکه دشمن ممکن است از چه سلاحی استفاده کند مورد بررسی قرار گرفت. بر همین اساس، ۱۰ پهپاد از همه سامانه‌های دفاعی و پدافندی عبور کردند و به طور دقیق به اهداف خود که بزرگترین میادین در عربستان سعودی هستند رسیدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر