کد خبر: ۷۰۷۴۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
کد خبر : ۷۰۷۴۲۰۶
وزیر بهداشت در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

نمکی گفت: نبود سیستم ارجاع باعث افزایش بی‌رویه مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شود.

جنیدی /سعید نمکی وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: داشبورد مدیریتی برای رسیدگی به شکایات مردم فراهم شده است تا در همه استان‌ها با یک شیوه مناسب به شکایت مردم در حوزه سلامت رسیدگی و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

او ادامه داد: مراجعات بی‌رویه مردم به مراکز درمانی به دلیل نبود سیستم ارجاع و پزشک خانواده است و این مسئله نظام سلامت را به هم می‌ریزد اما خوشبختانه امروز با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم پرونده الکترونیک سلامت در کشور ارجاع شده است و معتقدم که با اجرای کامل سیستم ارجاع و پزشک خانواده مراجعات بی‌رویه را از بین می‌برد.

نمکی تأکید کرد: از طریق سامانه‌ای داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج به دست بیماران می‌رسد و این پروژه باعث می‌شود تا از سردرگمی مردم جلوگیری شود.

طرح پایلوت تحویل داروی بیماران خاص

وزیر بهداشت اضافه کرد: سامانه تحویل داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج در درب منزل به صورت پایلوت در شهر تهران و در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی به خوبی و با موفقیت انجام شده است و به زودی این طرح در سراسر کشور اجرا می‌شود.


بیشتر بخوانید: تا تابستان ۹۸ پرونده الکترونیک سلامت اجرایی می‌شود


او گفت: امروزه توزیع تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور ناعادلانه است زیرا در برخی از مناطق  ضریب اشغال تخت زیر ۱۰ درصد و در مناطق دیگر بیماران در تخت‌های اورژانس بستری شده‌اند که یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت این است که توزیع تخت‌های بیمارستانی را در سراسر کشور و به صورت عادلانه انجام دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر