کد خبر: ۷۰۷۴۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
گزارش/

پس از اینکه ریاست کل بانک مرکزی از سال گذشته برنامه ریزی را برای مهار بازار ارز انجام داد و موفق به آرام کردن این بازارشد، حال این بار تحول در بانکداری الکترونیک را نشانه رفته است.

هدف گیری دوم همتی تنظیم بانکداری الکترونیکی استبه گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تحولاتی که فناوری های نوین بانکی در نظام های اقتصادی ایجاد کرده ، در حدی عمیق و شگرف است که امروزه عملاً بدون این فناوری ها عملیات بانکی غیر ممکن است. صنعت بانکداری الکترونیک بر اساس فناوری های نوین تحولات جدیدی را در حوزه های مالی و بانکی رقم زده است که شاید مهمترین آن شفاف سازی در فعالیت های اقتصادی است. بنابر این پس از ایجاد آرامش در بازار ارز، توجه به این بخش از ضروریاتی بود که رییس کل بانک مرکزی هوشمندانه به آن پرداخته است.

برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های جدید در حوزه بانک‌داری، پرداخت الکترونیک و توجه به ضرورت راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی جدید در حوزه بانک‌داری و پرداخت، نشان از توجه بانک مرکزی به این حوزه دارد و به نظر می رسد بزودی در این حوزه شاهد پیشرفت های بسیاری باشیم.

از آنجایی که در حکم معاون جدید فناوری های نوین به مساله شفافیت بصورت خاص اشاره شده، این امر می تواند راهبرد جدید بانک مرکزی را برای خدمت‌رسانی بیش از پیش و استفاده از شیوه های نظارتی نوین نشان دهد.

معاون جدید فناوری‌های نوین بانک مرکزی کیست؟

البته در این میان اینکه چه کسی سکان هدایت این معاونت مهم را به عهده دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به نظر می رسد مهران محرمیان که شخصیت علمی برخاسته از گروه شرکت‌های فناوری اطلاعات بانک مرکزی است بتواند برنامه های مناسب و تخصصی را در اختیار نظام الکترونیکی کشور قرار دهد.

راه اندازی مرکز تحقیقات فناوری های بانکی، عضویت در کمیته علمی پژوهشکده پولی و بانکی کشور و برگزاری ۲ دوره رویداد این بانک در حوزه فناوری های مالی از فرازهای رزومه کاری او ست که او را در زمره حامیان اصلی ایده های نوین و جوان گرایی در بانکداری و پرداخت، قرار می دهد.

از سایر دستاوردهای ملی او می توان کمک به رفع مشکلات صنعت بانکداری الکترونیک کشور و بازمهندسی تجهیزات الکترونیک تحریم شده را نام برد که جمهوری اسلامی ایران را جز برترین های این حوزه قرار داده است. اینگونه به نظر می رسد که روزهای خوش بانکداری الکترونیک برای نظام بانکی و صنعت پرداخت در راه باشد.
 
انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر