کد خبر: ۷۰۷۴۴۲۲
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح :

رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح در رشت گفت: در اجرای طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح هم اکنون حدود ۴۰ درصد از کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح ،مهارت‌های تخصصی و فنی و حرفه‌ای فرا می‌گیرند.

در اجرای طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح حدود ۴۰ درصد از کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح ، مهارت‌های تخصصی و فنی و حرفه‌ای فرا می‌گیرندبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، رضا علیخانی، رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور در جلسه استانی مهارت آموزی کارکنان نظام وظیفه در مرکز آموزش تخصصی‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت گفت: طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح به فرمان رهبر معظم انقلاب حدود ۲ سال در حال تدوین و اجرا است و هم اکنون حدود ۴۰ درصد از کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح، در اجرای توانمندسازی و ایجاد اشتغال مهارت‌های لازم و تخصصی را فرا می‌گیرند و قرار است در بازه زمانی ۴ساله، ۱۰۰ درصد از جمعیت کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح تحت آموزش قرار گیرند.

او، با اشاره به اینکه ابلاغ این فرمان از سوی رهبر معظم انقلاب برای اجرا، ولایت پذیری است، افزود: باید مسئولان نیرو‌های مسلح با مشارکت و همکاری دوجانبه و بیش از دستگاه‌های اجرایی این طرح و فرمان معظم له، را به درستی و با سرعت انجام دهند.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور، با بیان اینکه هم اکنون ۱۸ تفاهم نامه با هدف آموزش در راستای اشتغال با دستگاه‌های اجرایی مختلف منعقد شده است، گفت: در حال حاضر طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با مشارکت و همکاری فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، هلال احمر، ورزش و جوانان و فناوری و اطلاعات در حال اجرا است.

رضا علیخانی، به تدوین و چشم انداز طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و تدوین این طرح ملی، قرار است گام به گام ودر یک بارده زمانی طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح قبل، حین و بعد خدمت انجام شود و برای ترغیب جوانان به آموزش و کسب مهارت، تشویق‌های لازم نیز در نظر گرفته شده است.

او، با بیان اینکه از ابتدا تا پایان دوره آموزش مهارت، از کارکنان وظیفه آزمون گرفته می‌شود و در پایان پس از کسب امتیاز لازم گواهی نامه صادر می‌شود، تصریح کرد: در تلاشیم با افزایش رشته‌های مهارتی، همچنین در راستای توسعه روستا‌ها با همکاری معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری این رشته مهارتی نیز به کارکنان وظیفه آموزش داده شود.

همچنین در ادامه جلسه استانی مهارت آموزی کارکنان نظام وظیفه، ناخدا یکم آریا شفقت، فرمانده آموزش تخصصی‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت گفت: بر اساس فرمان و تکلیف رهبر معظم انقلاب مبنی بر غنی سازی اوقات و توانمند سازی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح، بستر لازم را برای کارکنان وظیفه این نیرو فراهم شده است.

او، از انعقاد تفاهم نامه همکاری با فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی، هلال احمر و ورزش و جوانان استان خبر داد و افزود: در تلاشیم تا با فراگیری کارکنان وظیفه دغدغه اشتغال از جوانان و جامعه کاسته شود.

فرمانده آموزش تخصصی‌های دریایی باقرالعلوم (ع) رشت تصریح کرد:هم اکنون کارگاه‌های آموزشی برای آموزش مهارت آموزی کارکنان وظیفه این نیرو در حال اجرا و برگزاری است.

 

انتهای پیام/م.ع

اجرای طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با هدف ایجاد اشتغال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر