کد خبر: ۷۰۷۴۶۲۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

در آستانه سال تحصیلی جدید طرح زنگ نشاط با هدف پاکسازی محیط پیرامونی مراکز آموزشی از مصرف کنندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، سرهنگ درویشی جانشین فرماندهی انتظامی استان قم هدف از اجرای این طرح را ایجاد محیط امن آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان اعلام کرد و گفت: بیش از ۶۵۰ نفر از نیروی انتظامی و ۱۲۰ خودرو و موتورسیکلت در دو بخش آشکار و پنهان در این طرح فعالیت می‌کنند.

سرهنگ درویشی با بیان اینکه رزمایش زنگ نشاط از صبح امروز آغاز شده است و تا پایان سال ادامه خواهد داشت افزود: از ساعات ابتدای امروز ۱۰۰ حکم ورود به منزل اخذ و ۲۵ خرده فروش دستگیر و ۲۲۰ معتاد متجاهر جمع آوری شده اند.

اوبا بیان اینکه ۳۵۰ هزار دانش آموز و دانشجو در مراکز آموزشی استان مشغول به تحصیل هستند گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها داشتن محیط امن آموزشی برای دانش آموزان و دانشجویان است و به همین دلیل تمامی بخش‌های پلیس اعم از انتظامی امنیتی و ترافیکی با تمام توان در این طرح فعالیت می‌کنند.

سرهنگ درویشی با اشاره به اینکه ۱۰۶ مرکز آموزشی استان در نزدیکی مناطق آلوده به مواد مخدر قرار دارند افزود: به منظور پیشگیری از آسیب پذیری دانش آموزان و دانشجویان از ابتدای امسال ۲۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از نزدیکی همین مراکز آموزشی کشف شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان در ادامه از افزایش ۲۶ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر از ابتدای سال خبر داد و گفت: در این مدت بیش از ۴ تن انواع مواد مخدر کشف و بیش از ۷ هزار معتاد متجاهر و قاچاقچی دستگیر شده‌اند.

او همچنین به همکاری مردم و گزارش‌های مردمی در برخورد با خرده‌فروشان پرداخت و گفت: از ابتدای امسال ۲ هزار تماس در مورد مواد مخدر با نیروی انتظامی داشته ایم که بیش از ۵۰۰ تماس در مورد خرده‌فروشان بوده و در ۹۵ مورد با این متهمان برخورد انتظامی صورت گرفته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه بخش بزرگی از وقوع جرم سرقت در استان ناشی از اعتیاد است گفت: ۷۰ درصد از سرقت‌های استان را سرقت‌های خودرو تشکیل می‌دهد و با دستگیری بیش از هفت هزار معتاد و قاچاقچی از ابتدای سال جاری مشخص شد که ۲۵ درصد این معتادان سابقه تکرار سرقت داشته اند.

انتهای پیام/الف

آغاز اجرای طرح «زنگ نشاط» در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر