کد خبر: ۷۰۷۴۶۸۰
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

رئیس پلیس راه استان قزوین از آمادگی عوامل این یگان برای پوشش محور‌های مواصلاتی در دور دوم سفر‌های تابستانی خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سرهنگ نصراله بیگلری رئیس پلیس راه استان در جلسه شورای ترافیک گفت: با توجه به روز‌های پایانی تعطیلات تابستانی و پیش بینی افزایش چشمگیر حجم سفر در راه‌های استان پلیس راه با اتخاذ تدابیر لازم و استفاده از گشت‌های پلیسی محسوس و نامحسوس ایمنی سفر را در محور‌های مواصلاتی استان برقرار خواهد کرد.

سرهنگ بیگلری افزود: با توجه به موقعیت جغرافیائی خاص و استراتژیک استان قزوین به عنوان ترمینال و کریدور تردد وسایط نقلیه به استان‌های غربی - مرکزی شمالی و شمال غرب کشور از عصر امروز چهار شنبه تا یک شنبه ۳۱ شهریور ماه شاهد افزایش تردد وسایل نقلیه در راه‌های استان خواهیم بود.

او اضافه کرد: ۵۰ دستگاه دوربین هوشمند ثابت و ۳۶ دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی برای کنترل تخلفات رانندگی در جاده‌ها به منظور رصد کامل نحوه رانندگی رانندگان به کارگیری خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به استقرار ۶ ایستگاه پلیس راه جاده‌ای گفت: با توجه به این که به صورت روزانه بالغ بر ۲ هزار دستگاه اتوبوس در حال تردد در جاده‌های استان هستند نظارت و کنترل مستمر بر رفتار رانندگان ناوگان مسافربری با استفاده از دوربین‌های نظارتی و سامانه هوشمند کنترل الکترونیکی با دقت انجام خواهد شد.

رئیس پلیس راه استان با بیان این که اغلب تصادفات در راه‌های استان ناشی از خستگی و خواب آلودگی است به رانندگان توصیه کرد: قبل از شروع سفر از سلامت فنی وسیله نقلیه خود اطمینان حاصل کنند و در زمان رانندگی سرعت مطمئن را رعایت و از ارتکاب هرگونه تخلف رانندگی پرهیز و پس از هر ۲ ساعت رانندگی مستمر ۳۰ دقیقه استراحت کنند.

* کاهش ۲۳ درصدی سوانج جاده‌ای در قزوین

رئیس پلیس راه استان در ادامه از کاهش ۲۳ درصدی مجموع تصادفات از ابتدای امسال خبر داد.

سرهنگ بیگلری افزود: با افزایش گشت‌های پلیس، نظارت هوشمند و آموزش رانندگان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، سوانح جاده‌ای در فصل تابستان ۴۵ درصد کاهش یافته است.

او اضافه کرد: سوانح جرحی، فوتی، خسارتی در جاده‌های استان قزوین در مجموع ۴۴ درصد در دو ماه گذشته کاهش یافته است.

بیگلری یادآورشد: در ۵ ماه امسال تاکنون تعداد کشته‌ها از ۱۲۵ نفر به ۱۱۵ نفر رسیده و شاهد کاهش ۸ درصدی تعداد کشته شدگان در سوانح جاده‌ای استان قزوین هستیم.

وی در ادامه افزود: برای اقزایش گشت‌های نامحسوس در حال حاضر به ۷ دستگاه خودرو نیاز داریم که امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی برای تامین آن اقدام شود.

رئیس پلیس راه استان گفت: ۷۰ درصد تردد در محور‌های مواصلاتی استان در آزادراه‌ها صورت می‌گیرد و بیشترین سوانح نیز در همین محورهاست لذا باید برای هوشمند سازی کنترل ترافیک و نصب دوربین ثبت تردد و تخلف همکاری بیشتری صورت گیرد.

سرهنگ بیگلری با بیان اینکه رفع نواقص دوربین‌ها باید با سرعت بیشتری صورت گیرد تا بتوانیم به صورت غیر حضوری و از راه دور برای کنترل محور‌ها اقدام کنیم.

او گفت: پارسال در کنار گذر مسیر قزوین به زنجان شاهد تصادفات زنجیره‌ای بودیم و بیش از ۲۰۰ خودرو دچار مشکل شدند که به نظر می‌رسد برای کاهش اینگونه سوانح باید برای اجرای روکش آسفالت ویژه در این محور عملایت فنی انجام شود.

رییس پلیس راه استان اظهارداشت: به علت سرقت کابل و ترانس برق، روشنایی معابر در برخی محور‌ها از جمله "قزوین به کرج" قزوین به زنجان"، "قزوین به رشت" دچار نقص فنی شده است و باید بسرعت برای رفع اشکال همت کرد.

سرهنگ بیگلری اضافه کرد: همچنین نداشتن خط کشی در برخی محور‌های پرتردد در هنگام شب و بروز مه، حادثه ساز است که بویژه در جاده قدیم "قزوین به رشت" که مسیر دوطرفه است نبود خط کشی خطرناک است و از اداره راه و شهرسازی انتظار می‌رود این مشکل را برطرف کند.

او گفت: خط کشی در شانه راه‌ها و نیز وسط جاده‌های دوطرفه بسیار ضروری است و از بروز حوادث تا حد زیادی جلوگیری می‌کند .

انتهای پیام/ک

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر