کد خبر: ۷۰۷۴۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
سرهنگ شریفی خبرداد؛

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس گفت: خارج شدن از محل پارک در حاشیه خیابان‌ها، منازل و ساختمان‌های اداری و تجاری اولین جایی است که رعایت حق تقدم در اولویت پیشگیری از تصادفات قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی‌اصغر شریفی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس نکاتی را درباره نحوه خروج از پارکینگ‌ها متذکر شد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید ظرف چند روز آینده و تردد بیشتر دانش‌آموزان در سطح معابر اصلی و فرعی شهر رانندگان محترم می‌بایست چند نکته را در خصوص خارج شدن از پارکینگ مد نظر داشته باشند؛ خارج شدن از محل پارک در حاشیه خیابان‌ها، منازل و ساختمان‌های اداری و تجاری اولین جایی است که رعایت حق تقدم در اولویت پیشگیری از تصادفات قرار می‌گیرد. زمانی که راننده‌ای قصد دارد از محل پارک در خیابان خارج شود، ابتدا باید کاملاً اطمینان حاصل کند که عابر پیاده یا وسیله نقلیه‌ای در حال حرکت در مجاور آن نباشد.

بعضی از رانندگان تنها به نگاه کردن به آینه بسنده می‌کنند و از این غافلند که آینه‌ها دارای نقاط کوری هستند. به این معنا که بعضی از زوایای پشت و کنار خود را پوشش نمی‌دهند. به همین جهت در آموزه‌های رانندگی اشاره شده که راننده حتماً با استفاده از راهنما و چرخاندن سر به سمت عقب از روی شانه بیرون و سمت چپ، عقب خودرو را نگاه کند تا مطمئن شود که عابر پیاده و یا وسیله نقلیه در حال عبور نباشد.

شریفی ادامه داد: وقتی شما به‌عنوان راننده وسیله نقلیه از پارکینگ منزل و یا ساختمان اداری-تجاری خارج می‌شوید، از نظر موقعیت ساختمان هیچ دیدی نسبت به پیاده‌رو ندارید. پس همواره باید با هوشیاری و احتیاط کامل و سرعت بسیار پایین از پارکینگ خارج شوید.

فراموش نکنید که عابرین پیاده و به‌ویژه کودکان و دانش آموزان بسیار آسیب‌پذیر هستند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر