کد خبر: ۷۰۷۴۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

۲۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره‌ بین المللی قصه گویی در چهارمحال و بختیاری ارسال شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری، از ارسال ۲۱۰ فیلم به دبیرخانه‌ بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی استان خبر داد.

او توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی برگزاری جشنواره‌های قصه گویی را زمینه‌ای برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید قصه گویان ایرانی و خارجی، کارشناسان و اساتید قصه و قصه گویی، احیای سنت قصه گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه گویان در جشنواره، برنامه‌ریزی در جهت تبیین و ترویج روش‌های نوین در اجرای قصه گویی و مشارکت مردم و ترویج فرهنگ قصه گویی به عنوان یک ابزار ارتباطی و فرهنگ‌ساز در جامعه را از محور‌های این جشنواره عنوان کرد.

رحیمی افزود: فراخوان این جشنواره در ۳ بخش صحنه‌ای، نود ثانیه‌ای و بین المللی منتشر شد.

او اضافه کرد: ثبت نام در این جشنواره از ۲۰ تیرماه آغاز شد که بیش از ۳۹۰ نفر تا کنون در سایت ثبت نام شده اند؛ و زمان بارگذاری فیلم‌ها در بخش صحنه‌ای و بین اللمللی تا ۲۴ شهریور ۹۸ به اتمام رسیده است؛ اما ثبت نام و ارسال آثار در بخش ۹۰ ثانیه‌ای تا ۱۰ مهر ماه ادامه دارد.

رحیمی ادامه داد: آثار ارسالی در بخش صحنه‌ای در تاریخ‌های ۹، ۱۰، ۱۱ مهرماه در استان و آثار بخش ۹۰ ثانیه‌ای در تهران به صورت ملی اجرا و داوری میشود.

رحیمی تصریح کرد؛ برگزیدگان مرحله اولیه‌ داوری در این روز‌ها در سالن آمفی تئاتر کانون واقع در میدان ابوریحان با همدیگر به رقابت می‌پردازند.

او افزود: در بخش ۹۰ ثانیه‌ای شرکت افراد از ۳ تا ۱۰۰ ساله و در بخش صحنه‌ای در چند بخش شامل ۱۲ تا ۱۸ سال و زنان، مردان و پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها می‌باشد.

رحیمی شرایط شرکت در بخش بین اللمللی را نیز برگزیدگان دوره‌های اول تا ۲۱ جشنواره قصه گویان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور و قصه گویان عنوان کرد.

او خاطرنشان کرد: هم اینک ۲۱ مرکز ثابت و ۵ مرکز سیار و روستایی و پستی با عضویت بیش از ۴۳ هزار و ۷۱۶ دانش آموز در استان فعالیت دارند.

رحیمی از برگزاری بخش مقالات علمی در این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: این بخش نیز در محور‌های قصه و پرورش تفکر دوره‌ها و رویکرد‌های قصه گویی- قصه گویی و رویکرد‌های نقد ادبی مخاطب شناسی و ادبیات عامیانه، قصه گویی و سلامت برگزار می‌شود.

او افزود: علاقمندان شرکت در این جشنواره میتوانند با مراجعه به سایت www.kanoonfest.ir از جزییات مطلع شوند.

انتهای پیام/خ

بام ایران میزبان بیست و دومین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر