کد خبر: ۷۰۷۴۸۸۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به عزم جدی پلیس مازندران در پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر، از افزایش ۱۶ درصدی طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده به این مواد افیونی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به جدیت پلیس در مبارزه با مواد مخدر، گفت: یکی از موضوعاتی که در ماموریت‌های نیروی انتظامی قرار گرفته اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی است.

او افزود، شیوع مواد مخدر در میان قشر جوانان و نوجوانان جامعه خصوصا دانش آموزان و دانشجویان را از مهمترین موضوعاتی که باید به آن پرداخته شود، برشمرد.

سردار میرفیضی گفت: قشر جوان و نوجوانان امروز به عنوان آینده سازان جامعه هستند و پلیس برای پیشگیری از آسیب‌هایی که آنان را تهدید می‌کند اقدامات و طرح‌های موثری را با همکاری همه دستگاه‌های مرتبط در دستور کار خود قرار داده است.

او با بیان این که از مهمترین این اقدامات که مورد توجه همه مسئولان و خانواده هاست، بحث عرضه مواد مخدر توسط عاملان افیونی و خرده فروشان مواد مخدر در حاشیه مدارس و مراکز آموزشی است، افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در سطح ملی، طرح افزایش نشاط با همکاری سایر مسئولان مرتبط در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و سلامت جامعه در حاشیه مراکز و مدارس آموزشی به اجرا در خواهد آمد.

سردار میر فیضی هدف از اجرای این طرح را ارتقای امنیت مراکز آموزشی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ناامن کردن فضا برای سودجویان و خرده فروشان مواد مخدر و بالابردن هزینه‌های جرم برای مجرمان در جامعه و مراکز آموزشی برشمرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که قشر عظیمی از جامعه در فراگیری آموزش در سطوح علمی مختلف در ۴۲۰ هزار مرکز آموزشی در حال فعالیت هستند، افزود: در اجرای این طرح از ظرفیت‌های پلیس در حوزه‌های پلیس پیشگیری، مبارزه با موادمخدر و همچنین از ظرفیت‌های برون سازمانی نظیر آموزش و پروش، دانشگاه ها، مراکز بهداشتی و درمانی و سازمان‌های قضائی در حوزه‌های دانش آموزی و دانشجویی نیز استفاده خواهد شد.

او با ابراز امیدواری از بازخورد مناسب اجرای این طرح بر همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی با پلیس در این ماموریت، تاکید کرد و گفت: این طرح تا شعاع ۲۵۰ متری مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها به اجرا گذاشته شده و تا پایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.

میرفیضی با اشاره به کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان از افزایش ۵ درصدی دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر، افزایش ۴ درصدی دستگیری خرده فروشان موادمخدر، افزایش ۲۶ درصدی دستگیری معتادان متجاهر و همچنین افزایش ۱۶ درصدی اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر در سطح استان نسبت به پارسال خبر داد.

سردار میرفیضی، افزود: این رقم نشان دهنده عزم جدی پلیس در پیشگیری اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر و همچنین توجه همه دستگاه‌های اجرایی به موضوع امنیت اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها و خبرنگاران در ارتقای امنیت اجتماعی و همکاری با پلیس و دستگاه‌های اجرایی بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی در این زمینه تاکید کرد و گفت: هدف اصلی همه ما کسب رضایت مردم است و پلیس جمهوری اسلامی ایران همواره به خود می‌بالد که خدمتگزار بهترین مردم دنیاست.
انتهای پیام/س

جدیت پلیس در مبارزه با مواد مخدر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر