کد خبر: ۷۰۷۴۸۹۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مطرح کرد؛

انصاری گفت: مدیریت مصرف انرژی و آب در شهرداری تهران جزء اولویت‌های اداره کل محیط زیست است.

مدیریت مصرف آب و انرژی در اولویت برنامه‌های شهرداری تهرانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اقدامات و فعالیت‌های محیط زیستی منطقه ۱۶ با حضور مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار، شهردار منطقه، معاونین و مدیران هر دو مجموعه مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

در این نشست شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه رویکرد محیط زیستی منطقه نشان از توجه به مباحث محیط زیستی در راستای ارتقای سطح کیفیت زندگی شهروندان دارد، گفت: در سیاست‌های کلان کشور توجه به محیط زیست یک نیاز و ضرورت است و پررنگ شدن مباحث محیط زیستی در برنامه سوم مدیریت شهری با جدیت دنبال می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: مدیریت مصرف انرژی و آب در شهرداری تهران جزء اولویت‌های اداره کل محیط زیست است که با توجه به ابلاغ آیین نامه مدیریت سبز از سوی دولت به همه دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به اجرای دقیق آن تلاش شود.

انصاری با اشاره به اینکه پایش منابع آلاینده در منطقه باید روند پویا و مستمر داشته باشد و استاندارد‌های محیط زیستی لازم در فرایند‌های اجرای لحاظ گردد، گفت: مدیریت منطقه ۱۶ از لحاظ کنترل آلایندگی واحد‌های صنعتی مطلوب است.


بیشتر بخوانید: ابتکار شهرداری تهران برای حمایت از حیوانات شهری/ یک وعده غذا در ازای تحویل هر بطری دور ریختنی


مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: آموزش نقطه قوت در ارتقاء فرهنگ محیط زیستی و جلب مشارکت شهروندان در مدیریت شهری است که با توجه به اقدامات مثبت منطقه در این زمینه باید توجه بیشتری نسبت به اقدامات آموزشی و فرهنگی انجام شود.

در ادامه پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ خاطر نشان ساخت: محیط زیست مختص به یک واحد و قسمت نیست، بلکه نقش فراحوزه‌ای دارد و تمامی بخش‌ها باید با همکاری و تعامل جهت ارتقای کیفیت زندگی و شاخص‌های محیط زیستی تلاش کنند.

وی افزود: با توجه به منابع محدود باید در زمینه اصلاح فرآیند‌های مصرف برنامه ریزی شود تا موجب صرفه جویی در هزینه‌های مدیریت شهری شود که حاصل آن، ارتقای کیفیت محیط زیست و خدمات شهری است.

انتهای پیام/

لزوم برنامه‌ریزی برای مصرف انرژی و آب در شهرداری تهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر