کد خبر: ۷۰۷۴۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دژپسند: بانک‌ها باید بخشی از تکالیف بخش‌های دیگر اقتصاد، برای تامین منابع مورد نیاز بنگاه‌ها را نیز به دوش بکشند.

نقش اساسی بانک‌ها برای تامین منابع مورد نیاز بنگاه‌هابه گزارش خبرنگار  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه مجمع عمومی سالیانه بانک ملی ایران، گفت: نظام بانکی ستون اصلی رشد و توسعه و نگاهداشت اقتصاد کشور است، اگر در چنین شرایطی بانک‌ها را تنها بگذاریم، دود آن به چشم همه خواهد رفت.

 دژپسند تاکید کرد: از هر زاویه‌ای که به موضوع نگاه کنیم، نقد عملکرد نظام بانکی در شرایط فعلی اقتصاد، آن هم با وجود تحریم‌های ظالمانه، منصفانه نیست.


بیشتر بخوانید: بازار بین بانکی، عامل ایجاد تعادل در نقدینگی بانک‌ها


او افزود: یکی از اهداف اصلی دشمن از اعمال تحریم‌ها، بستن ورودی منابع مالی و مواد اولیه و واسطه‌ای به قصد ایجاد مشکل در فرآیند تولید کشور است که یکی از نتایج آن می‌تواند، کاهش توانایی دست اندرکاران این بخش‌ها در تسویه و بازپرداخت تسهیلات بانکی باشد.

وزیر اقتصاد گفت: در چنین شرایطی، بانک‌ها باید بخشی از تکالیف بخش‌های دیگر اقتصاد، برای تامین منابع مورد نیاز بنگاه‌ها را نیز به دوش بکشند و این دشواری کار را دو چندان می‌کند.

او با اشاره به وجود ظرفیت خالی در بنگاه‌های تولیدی کشور، نیاز به تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها برای افزایش بهره وری آن‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: ۶۰ درصد تسهیلات پرداختی نظام بانکی در چهار ماه ابتدای امسال به منظور تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها صورت گرفته است که از این لحاظ، عملکرد آنها، به ویژه بانک ملی، در خور تقدیر است.

انتهای پیام/

۶۰ درصد تسهیلات پرداختی نظام بانکی  به منظور تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر