کد خبر: ۷۰۷۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با رد ادعاهای فردی با عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندانپزشکی خواستار رسیدگی فوری مسئولان قضایی برای پیشگیری از تکرار این اقدامات شد.

سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ضمن رد ادعاهای فردی با عنوان جعلی دانشجوی دانشکده دندانپزشکی خواستار رسیدگی فوری مسئولان قضایی و انتظامی برای پیشگیری از تکرار این اقدامات شد.

دانشجوی تقلبی در دانشکده دندانپزشکی ثبت نام نشده است

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به طور قطع این فرد هیچگونه رابطه آموزشی با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نداشته و طبق سوابق آموزشی، هیچ ثبت نامی از وی انجام نشده است.

ضیایی همچنین در خصوص درج نمره یا اخذ شهریه از این فرد تصریح کرد: از فرد یاد شده که با عنوان جعلی دانشجو در برخی فضاهای آموزشی دانشکده دندانپزشکی حضور یافته است، هیچ شهریه ای دریافت نشده و در هیچ آزمونی برای او نمره ثبت نشده است.

ضیایی همچنین تأکید کرد: اگرچه این فرد با ترفندهای مختلف بارها وارد دانشکده شده است اما به دلیل فقدان رابطه آموزشی با دانشگاه، در نهایت هیچگونه مدرکی برای او صادر نمی شد و حضور صرف و مستمع آزاد در کلاس نتیجه ای برای فرد نخواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به ابهامات ایجاد شده از سوی بعضی افراد در فضای مجازی صراحتاً بیان کرد: در سیستم آموزشی و به خصوص دانشگاه های سراسری، پذیرش دانشجو کاملاً نظام مند و ساختارمند است و بر اساس برگزاری کنکور و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت است و این مباحث مطرح شده در خصوص فروش صندلی دندانپزشکی به کلی کذب و همچنین قابل پیگرد قضایی است.

ضیایی سوء استفاده سودجویان از انگیزه داوطلبان در مسیر رقابت برای رسیدن به دانشگاه های تراز اول نظیر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را زمینه ساز بروز برخی شایعات دانست و بیان کرد: برخی موسسات با مخدوش کردن ذهن خانواده‌ها و با وعده های واهی نظیر ثبت نام در رشته های علوم پزشکی در ازای دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به کلاهبرداری و سودجویی می کنند.


بیشتر بخوانید: فروش صندلی در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی کذب محض است


پشت پرده جعل عنوان دانشجوی دندانپزشکی بهشتی

او به اقدامات غیرقانونی و برنامه ریزی شده مافیای کنکور اشاره کرد و گفت: باید ماجرای ورود دانشجوی متقلب به دانشکده تراز اول دندانپزشکی کشور را وسیع تر دید؛ این فرد به طور غیرقانونی وارد ساختمان این دانشکده می شود، همزمان با جعل عنوان در رسانه حاضر می‌شود و خود را زیر چتر یک موسسه آموزشی به عنوان رتبه برتر کنکور به طور مکرر معرفی و  به طور گسترده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حضور پیدا کند و به جذب سرمایه اجتماعی و طعمه های خود می پردازد، یعنی در سه فضا حضور جعلی داشته است.

معاون آموزشی دانشگاه اظهار کرد: این فرد با علم به اینکه حضور غیر قانونی او در نهایت منجر به صدور هیچ گونه مدرک نمی شود، باز هم اقدام به جعل عنوان و حضور در فضای آموزشی می کند، این مطلب نشان می دهد اهداف دیگری را تعقیب می‌کرده است.

ضیایی گفت: این اقدامات طراحی شده نیازمند ورود مراجع قضایی و دستگاه های نظارتی است تا اهداف واقعی این افراد آشکار شود.

 با کلاهبرداران  عنوان دانشجوی دندانپزشکی برخورد جدی شود

او خواستار برخورد جدی با اینگونه اقدامات برنامه ریزی شده و افراد کلاهبردار شد تا دیگر سودجویان امکان تکرار چنین اقداماتی پیدا نکنند.

ضیایی از رسیدگی دقیق به این موضوع از سوی دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: با بی مبالاتی هر یک از کارکنان دانشکده که منجر به حضور غیر قانونی این فرد در فضای آموزشی شده باشد برخورد قانونی لازم به عمل می آید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر