کد خبر: ۷۰۷۵۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
با صدور بیانیه‌ای؛

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار صبرا و شتیلا بیانیه‌ای را منتشر کرد.

کمیته حمایت از انقلاب مردم فلسطین کشتار صبرا و شتیلا را محکوم کردبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،‌کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار صبرا و شتیلا بیانیه‌ای را منتشر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

وَ مَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً فَجَزاؤُهُ جَهَنَّمُ خالِداً فی‌ها وَ غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَ لَعَنَهُ وَ أَعَدَّ لَهُ عَذاباً عَظیماً-آیه ۹۳- سوره نساء

هر کس مؤمنى را از روى عمد بکشد سزاى او دوزخ است که براى همیشه در آن خواهد ماند و خداوند بر او خشم مى گیرد و از رحمت خود دورش مى کند و براى او عذابى بزرگ آماده کرده است.

کشتار صبرا و شَتیلا در ۲۵ تا ۲۷ شهریور ۱۳۶۱ (۱۶ سپتامبر تا ۱۸ سپتامبر ۱۹۸۲) و در طول جنگ داخلی لبنان در اردوگاه پناهندگان فلسطینی در لبنان به وقوع پیوست و در آن شبه‌نظامیان فالانژ لبنانی به انتقام ترور بشیر جمیل، رئیس جمهور لبنان و رهبر حزب فالانژ (معروف به کتائب) از فلسطینیان، به دو اردوگاه صبرا و شتیلا در بیروت غربی وارد شدند و بین ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از فلسطینیان را به خاک و خون کشاندند، این کشتار که در طی سه روز صورت گرفت با هدف اخراج اجباری فلسطینیان از سرزمین خود و فراموش کردن خاک خود انجام گرفته بود.

تاریخ ننگین و شرم آور رژیم کودک کش صهیونیستی از بدو تاسیس تاکنون سرشار از جنایت و کشتار مردم مظلوم فلسطین بوده است که واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا یکی از ده‌ها جنایت وحشیانه‌ی آنان است.

به قطع و یقین می‌توان گفت صهیونیست‌ها از همان ابتدای کار محاسبات غلطی را چیدند که تا کنون ادامه داشته و نتایج جنگ‌های موجود خود موید این مطلب است.

بیش از سه دهه قبل این اقدام جنایتکارانه با حمایت و صحنه گردانی آمریکای خبیث و ایادی و همفکران منطقه‌ای به فرماندهی آریل شارون وزیر جنگ رژیم ددمنش صهیونیستی صورت گرفت.

امروز نیز اقدامات تروریستی و جنایات فجیع داعش و گرو ههای تروریستی در اذهان ملت‌های آزاده جهان تداعی کننده همان واقعه اردوگاه صبرا و شتیلا است.

از طرفی این جنایت‌ها خود سندی است بر مجموعه اسناد شرارت ها، خباثت‌ها که با مدیریت و هدایت استکبار جهانی و در راس آن شیطان بزرگ، آمریکای پلید است که با بدترین و فجیع‌ترین شکل، جان انسان‌های مظلوم و بی دفاع حتی کودکان و زنان و خرد سالان را به صورت کشتار دسته جمعی و بریدن سر‌ها با شعار دفاع از ملت‌ها و صیانت از حقوق بشر و کرامت انسانی بر مجامع سست و پوشالی خود به نمایش می‌گذارند.

پر واضح است که سازمان‌های بین المللی که خود را حامی حقانیت و دفاع از حقوق انسان‌ها می‌دانند نه تنها با بی اعتنایی نسبت به نسل کشی فلسطینی‌ها گذر کردند، بلکه با نظارت و حمایت بر انواع جنگ‌ها و قساوت‌ها و کشتار و جنایات بر علیه مردم مظلوم جهان بویژه ملت آواره فلسطین، با حمایتی مزورانه به رژیم اشغال گر و بی هویت صهیونیستی و با تمسک به حمایت‌های بی دریغ و جانانه همفکران آمریکایی و غربی و مذموم منطقه علاوه بر تثبیت معامله نامشروع و غیر قانونی قرن، در صدد الحاق منطقه کرانه غربی اردن و بحرالمیت به سرزمین‌های اشغال شده اجازه می‌دهند تا بر سکوت مرگبار مجامع بین المللی صحه بگذارند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین- نهاد ریاست جمهوری در آستانه سی و هفتمین سالگرد پدیده شوم تاریخی «صبرا» و شتیلا ضمن گرامیداشت همه شهدای این فاجعه و تاکید بر ادامه راه مقدس شهدای مقاومت و همچنین تقبیح و محکوم نمودن آن جنایت هولناک، یادآور می‌شود که اصل رژیم نژاد پرست صهیونیست از ارتکاب هر نوع جنایتی فروگذار نبوده و اصولاً ماهیت این رژیم بر این نوع رفتار شکل گرفته است و تنها راه نجات و رهایی از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان دسیسه دوز و مذاکره خواه و حتی سازشکاران داخلی برای گرفتن حق مسلم ملت عزیز و مظلوم فلسطین، مقاومت و ایستادگی دانسته و از همه‌ی نسل جوان و انقلابی فلسطین از نحر تا بحر و ملت‌های آزاده و مسلمان جهان می‌خواهد با عنایت به رهنمود‌های حکیمانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، با حمایت آشکارا از ملت‌های مظلوم فلسطین، یمن، سوریه و دیگر ملت‌های ستمدیده به منظور دستیبابی به کرامت انسانی و حقوق حقه‌ی از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند و به فضل خدای سبحان پیروزی نزدیک است. ان‌شاءالله.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر