کد خبر: ۷۰۷۵۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
معاون دفتر توسعه راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛

معاون دفتر توسعه راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: استفاده از علائم هشدار دهنده نقش بسزایی در ایمن سازی جاده‌ها دارند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،با حضور معاون دفتر توسعه راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، جلسه هم اندیشی ایمنی محور‌های ارتباطی آذربایجان غربی با هدف ارتقاء این مولفه مهم تردد‌های جاده‌ای و با شرکت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی و روسای ادارات و کارشناسان این اداره کل در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

معاون دفتر توسعه راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در این جلسه ضمن بازآموزی چگونگی نصب، مکانیابی علائم و تجهیزات ایمنی در جاده‌ها اظهار کرد: چگونگی نصب، مکانیابی علائم و تابلو‌های ایمنی و هشدار دهنده به رانندگان در جاده‌ها بی شک یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های تاثیرگذار در کاهش شدت تصادفات و جراحات و ارتقاء ایمنی تردد‌های جاده‌ای است و می‌بایست در اینخصوص با حساسیت ویژه اقدام شود.

مهریاری با تاکید بر مشخص نمودن برنامه‌های اجرایی و اقدامات اصلاحی در جاده‌ها براساس نوع مجور‌های ارتباطی و میزان تردد افزود: دراین خصوص می‌بایست فرایند بهسازی نقاط پرتصادف اعم از جمع آوری اطلاعات، شناسایی، تشخیص، اولویت بندی، اجرا، ارزیابی، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و سپس با استفاده از مدل‌های فراوانی تصادف، نرخ تصادف، نرخ بحرانی تصادف، ترکیب فراوانی مورد ارزیابی قرار داده شود.

او مهم‌ترین عامل افزایش سطح استاندارد ایمنی جاده‌ها را استفاده از تابلو‌های ترافیکی مناسب در محل‌های دارای راندمان مورد نظر عنوان کرد و گفت: استفاده از علائم هشدار دهنده نقش بسزایی در ایمن سازی جاده‌ها دارندو از این ابزار می‌توان برای آگاه کردن رانندگان از خطرات پیش رو احتمال وقوع حوادث را از بین برد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی، نیز در این جلسه با بیان اینکه ایمن سازی محور‌های مواصلاتی استان یک اولویت همیشگی و مستمر است، اظهار کرد: درحال حاضر کارشناسان دفتر ایمنی با تمام توان در زمینه ایمنی محور‌های ارتباطی در تلاش هستند و این روند باید بر حسب رسالت سازمانی ادامه داشته باشد و در این ارتباط پروژه‌های مختلف لکه گیری و روکش آسفالت، خط کشی، حذف نقاط پر تصادف، نصب علایم ایمنی و نصب چراغ‌های روشنایی در جاده‌های مواصلاتی استان درحال اجرا است.

ارسلان شکری به تعمیرات و نگهداری مستمر چراغ‌های روشنایی و چشمک زن در محور‌های مواصلاتی استان اشاره نمود و گفت: نگهداری و ایمن سازی راه‌ها بخصوص در مسیر‌های دسترسی به نقاط گردشگری و پایانه‌های مرزی از اهمیت و اولویت ویژه‌ای برخوردار است.
 
انتهای پیام/م
 

سفر معاون دفتر توسعه راه و حریم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ارومیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر