کد خبر: ۷۰۷۵۴۸۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره):

آیت الله علوی گرگانی گفت:کمیته امداد از ظرفیت طلاب برای خدمت‌رسانی به نیازمندان استفاده کند چرا که این کار کمک به تقویت جایگاه روحانیت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید شامگاه چهارشنبه در دیدار سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) که در دفتر معظم له برگزار شد اظهار کرد: در هر شهری روحانیون دارای نفوذ بین مردم، محل مراجعه و کمک به مردم هستند و باید به گونه‌ای عمل شود که مسیر کمک آن‌ها قطع نشود.

او افزود: این طلاب و روحانیون باید یا به کمیته امداد وصل شوند و یا کاری شود که شخصیت‌های صاحب عنوان و دارای نفوذ بین مردم دارای سهمیه‌ای برای کمک به محرومان باشند چرا که این کار کمک به تقویت جایگاه روحانیت است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم خدمت‌رسانی به محرومان جامعه بیان کرد: امام خمینی (ره) گفت ما با فداکاری‌های این پابرهنگان حکومت را به دست گرفتیم و به تعبیر بسیاری از بزرگان این افراد، ولی نعمت‌های ما هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: تشکیل کمیته امداد از پیشنهادات و ابتکارات امام راحل بود و خوشبختانه اقدامات مناسبی برای کارآفرینی و توانمندسازی مددجویان صورت گرفته و فقط این نیست که تا پایان عمر مستمری به افراد پرداخته شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تاسیس کمیته امداد به دنبال توانمندی افراد ضعیف جامعه بودند، تصریح کرد: اینکه کمیته امداد افراد را به کار بگیرد و برای آن‌ها زمینه درآمدزایی فراهم کند بسیار بهتر است و اگر لازم شد یک جایی کمک مالی هم کند خوب است.

او با اشاره به لزوم حفظ کرامت افراد نیازمند خاطرنشان کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد شخصیت‌های محترمی هستند که باید تکریم شوند و این طرح کمک به صورت غیر چهره به چهره بسیار طرح خوبی است تا عزت نفس این افراد محفوظ باشد.

انتهای پیام/ش

دیدار رئیس کمیته امداد با آیت الله علوی گرگانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر