کد خبر: ۷۰۷۶۳۳۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
آیت الله دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز جمعه؛

امام جمعه اراک گفت: هر عاملی بخواهد در وحدت ما تفرقه بیاندازد کار دشمن را انجام داده است.

رمز موفقیت ما وحدت ماست/ کارگران هپکو صبوری کنندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی بیت المقدس شهر اراک گفت: تمدن سازی دارای چندین لازمه از جمله توسعه اقتصادی و توسعه زیربنایی میباشد و ما برای ایجاد تمدن بزرگ اسلامی باید تلاش کنیم و این امر با معنویت و اخلاق آمیخته هست.

او با بیان اینکه سیاست ما عین دیانت ماست و صیانت ما عین سیاست ما، ادامه داد: ما به سیاست‌های جاهلی کاری نداریم و سیاست ما علوی و حسینی است و همه باید برای عظمت اسلام و قرآن و ولایت دست به دست یکدیگر بدهیم و متحد شویم.

او اظهار داشت: رمز موفقیت ما وحدت ماست و هر عاملی که به این وحدت آسیب بزند، کار دشمن را انجام داده است و ما با همین وحدت آمریکا و اسرائیل را به زانو در آورده ایم.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم بنابراین نیرو‌های مسلح و بسیجیان و مردم و همه باید آمادگی لازم را برای تکریم و بزرگداشت این هفته داشته باشیم.

او با بیان اینکه دو کارخانه‌ی هپکو و آذرآب از اهمیت بالایی برخوردار هستند گفت: از زمانی که هپکو را به همین شخصی که اکنون متصدی است واگذار کردند من موافق با این امر نبودم تا برنامه هایشان را ارائه دهند.

او افزود: وقتی برنامه‌هایشان را به دفتر من آوردند و ارائه دادند بازهم من قانع نشدم و با خصوصی سازی مخالفت کردم، ولی در عین حال از راهنمایی و دلسوزی دریغ نکردم.

نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: آقای نوبخت را برای بازدید از کارخانه هپکو فرستادند و من تضمین دادم کارگران مشکلی برای شما پیش نمی‌آورند و شما هم تلاش خودتان را کنید تا مشکلات این کارخانه برطرف بشود.

او با بیان اینکه نامه نگاری‌های زیادی در خصوص برطرف شدن مشکلات هپکو انجام شده است اظهار داشت: پیگیری‌ها و صحبت‌ها و نامه نگاری‌های من به اندازه دو جلد کتاب بزرگ است و شخصا دو نامه در خصوص مشکلات هپکو و یک نامه در خصوص دیگر کارخانه‌های استان مرکزی به مقام معظم رهبری نامه نوشتم و یکبار دیگر نامه را تکرار کردم که در مجموع به خاطر مشکلات موجود چهار نامه به مقام معظم رهبری نوشته شده است.

او اضافه کرد: از ابتدا مخالف واگذاری هپکو به بخش خصوصی بودم و این کار را اشتباه میدانستم و کارگران هم میدانند که ما همیشه در کنار آن‌ها ایستاده بودیم و حمایتشان میکردیم.

خطیب نماز جمعه اراک تصمیمات اخیر در رابطه با کارخانه هپکو را مورد توجه قرار داد و گفت: من باز هم به تصمیماتی که گرفته شده است مطمئن نیستم و بیشتر ساماندهی به وضع موجود را مدنظر قرار میدهم و باید با برنامه ریزی در طی چند سال کارخانه هپکو سامان پیدا کند.

او ادامه داد: با منتاژکاری نمیشود کارخانه را پیش برد بلکه باید کارگران و مهندسان و بخش تحقیق و بخش‌های مختلف تلاش کنند تا کارخانه به وضع سابق برگردد.

او با بیان اینکه استان مرکزی حدود ۲۰۰ هزار کارگر رسمی دارد گفت: باید کارگر را تکریم کنیم و برای وضع و مشکلاتی که پیش آمده است چاره اندیشی کنیم و با کار‌های مفید و مثبت مشکلات را حل کنیم نه اینکه در مقابل خواسته‌های کارگران بایستیم و دشمن هم سوءاستفاده کند.

 امام جمعه اراک ادامه داد: کارگران عزیز در خصوص مشکلات اخیر صبر و حوصله کنند و توهین نکنند و ریل قطار را نبندند، زیرا این کار‌ها خلاف شرع و اخلاق است.

انتهای پیام/ ر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر