کد خبر: ۷۰۷۶۴۴۸
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام:

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: بیش از ۸۴ درصد روستا‌های ایلام به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند.

بیش از ۸۴ درصد روستا‌های ایلام به اینترنت پر سرعت متصل است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام؛ بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: بیش از ۸۴ درصد روستا‌های استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل است.

او ادامه داد: استان ایلام در حوزه فناوری و اطلاعات یکی از استان‌های برخوردار کشور لحاظ می‌شود.

بیرامی مطرح کرد: در چهار سال اخیر استان ایلام سیر صعودی در این حوزه داشته و هم اکنون رتبه سیزدهم کشور را در بحث حوزه فناوری اطلاعات دارد و در نوار غربی کشور به عنوان استان اول محسوب می‌شود.

او اظهار کرد: بیش از ۹۴ درصد جمعیت استان به شبکه‌های تلفن همراه دسترسی دارند و با توجه به پروژه‌هایی که در دست اقدام است تا پایان سال این میزان پوشش جمعیتی به مراتب بیشتر خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام بیان کرد: ۸۸ درصد جاده‌های استان تحت پوشش شبکه‌های تلفن همراه است و در هیچ نقطه‌ای از استان مشکل تلفن ثابت نداریم.

او افزود: در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی علاوه بر شبکه‌های رادیویی و کابلی که در استان داریم، تمام شهر‌های استان به شبکه‌های فیبر نوری، شبکه‌های نسل سه و چهار متصل هستند.

بیرامی بیان کرد: نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبرنوری از طریق سه استان کرمانشاه، لرستان و خوزستان در استان اجرا شده است.

او ادامه داد: زائرینی که از مرز مهران و استان ایلام تردد خواهند کرد بدون شک از خدمات حوزه ارتباطات استفاده خواهند کرد امسال نیز مانند سال‌های گذشته برنامه ریزی‌های خوبی در این حوزه انجام شده است.

انتهای پیام/ ن

اتصال ۸۴ درصد از روستا‌های استان ایلام به اینترنت پر سرعت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر