کد خبر: ۷۰۷۶۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: فرودگاه ارومیه به دلیل همجواری با سه کشور خارجی موقعیت خوبی دارد و در حال افزایش پرواز‌های هفتگی هستیم.

آیا از موقعیت جغرافیایی استراتژیک ارومیه استفاده مناسب می‌شود؟به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمدعلی قراملکی مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: ساز و کار تغییر نام فرودگا‌ه‌های بین‌المللی دشوار است و باید مصوبه شورای عالی فرهنگی کشور باشد تا نام جدید فرودگاه در کتاب‌های پرواز در کل دنیا تغییر پیدا کند.

او افزود: با توجه به مطالبه عمومی مردم به تغییر نام فرودگاه بین المللی ارومیه به فرودگاه شهید باکری آماده هستیم تا با درخواست مدیران استانی و نماینده ولی فقیه در استان مقدمات تغییر نام فرودگاه را مهیا کنیم.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: به دلیل افزایش قیمت‌های پرواز در پنج ماهه نخست امسال، سه درصد از کل پرواز‌های کشور و ۱۵ درصد از مسافرین پرواز‌ها کاهش یافته است.

او با اشاره به موقعیت فرودگاه بین المللی ارومیه تصریح کرد: فرودگاه ارومیه به دلیل همجواری با سه کشور خارجی موقعیت خوبی دارد و در حال افزایش پرواز‌های هفتگی هستیم که امیدواریم با افزایش مسافر، پرواز‌های سایر استان‌ها نیز در این فرودگاه برقرار شود.

قراملکی به افزایش پرواز‌های هفتگی فرودگاه ارومیه اشاره کرد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، چهار پرواز در مسیر تهران به ارومیه و برعکس در روز‌های دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه به پرواز‌های هفتگی فرودگاه ارومیه افزوده شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از ۳۹ پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه ۳۵ پرواز در مسیر تهران، ۲ پرواز در مسیر مشهد و ۲ پرواز در مسیر استانبول خواهد بود و در حال برقراری پرواز مسیر اربیل کردستان عراق هستیم.

او افزود: توسعه زیرساخت‌های فرودگاه بین المللی ارومیه در دستور کار قرار گرفته و زهکشی، فاضلاب کشی، خرید و راه اندازی دستگاه «دی بی آر» سیستم کمک ناوبری برای مناطق کوهستانی و تعویض روشنایی باند فرودگاه از فعالیت‌های اخیر در فرودگاه بین المللی ارومیه بوده است.

قراملکی به جایگاه رسانه در پیشرفت اهداف سازمانی اشاره کرد و گفت: پذیرش انتقاد و توجه به نظرات اصحاب رسانه عامل مهمی برای برطرف کردن مشکلات موجود و پیشرفت اهداف سازمان و مهم‌تر از آن پیشرفت استان در بسیاری از شاخص‌ها خواهد بود.

منبع فارس

انتهای پیام/م

مصاحبه مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر