کد خبر: ۷۰۷۷۰۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان؛

رقابت‌های چهار وزن سوم و پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت‌های اوزان ۶۱، ۷۹، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز (شنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی در دور اول مقابل ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد و به دور دوم رسید. وی در دور بعد به مصاف الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان می‌رود. شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان و کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در گروه شعبانی حضور دارند. در این وزن ۲۶ نفر شرکت کرده اند.


بیشتر بخوانید:کریمی با شکست حریف روس مقتدرانه به فینال رسید/ امامی به رده بندی رفت و محبی حذف شد


در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور بعد با برنده مبارزه میان جانگ از کره جنوبی و رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دور سوم به مصاف برنده کشتی میان نیکا کنتچادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان و گریگوریان از ارمنستان می‌رود. در این وزن ۲۳ کشتی گیر حضور دارند. کایل داک قهرمان جهان از آمریکا در گروه تیموری حضور دارد.

دروزن ۸۶ کیلوگرم که ۴۳ نفر حضور دارند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف اسپینال از پورتوریکو می‌رود؛ و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده کشتی میان استفان ورب از مجارستان و دومانیتسکی از اوکراین کشتی می‌گیرد. گوستیف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان، نایفونوف قهرمان اروپا از روسیه و بوریس ماکویف دارنده مدال نقره جهان از مولداوی در گروه یزدانی حضور دارند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم ۲۵ نفر حضور دارند، بهنام احسان پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با رجب توپال دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه سرشاخ می‌شود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده مبارزه میان احمدنبی گوارزاتیلوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان و خولیوس بونه رودیگوئز قهرمان جهان از کوبا می‌رود.

گفتنی است در رقابت‌های دو وزن نخست رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم به مقام پنجم رسید و سهمیه المپیک را کسب کرد. امیر محمد یزدانی نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین در رقابت‌های چهار وزن دوم علیرضا کریمی به فینال وزن ۹۲ کیلوگرم رسید، یونس امامی راهی دیدار رده بندی وزن ۷۰ کیلوگرم شد. رضا افضلی و یداله محبی در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.


بیشتر بخوانید:معرفی نفرات برتر دو وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان/ ایران یک سهمیه و بدون مدال


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر