کد خبر: ۷۰۷۷۰۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از آغاز طرح ترافیکی اربعین از ۱۳ مهرماه خبر داد و گفت : دراین طرح ۶۷۰ کیلومتر از مسیر تردد زوار در استان تحت پوشش قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،سرهنگ مراد حیدری رییس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به نزدیکی ایام اربعین و شروع حرکت زوار به سمت کشور عراق و زیارت عتبات عالیات، گفت : استان کرمانشاه همانند سال‌های گذشته معین استان ایلام است، اما امسال تفاوت دیگری با سال‌های قبل دارد و با توجه به بازگشایی مرز خسروی، امسال به عنوان استان مجری طرح اربعین هم فعالیت داریم.

او گفت : این شرایط موجب شده تا حجم کار امسال مضاعف شود و بیشترین چالش هم در این زمینه با توجه به افزایش حجم تردد زوار، مربوط به موضوعات ترافیکی است.

حیدری مسیر تردد زوار در استان را ۶۷۰ کیلومتر اعلام و افزود: این میزان شامل جاده‌های اصلی دوطرفه و بزرگراهی به سمت استان ایلام و مرز "مهران" و محور‌های منتهی به مرز"خسروی" است.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه ایمن سازی مسیر را یکی از عوامل تاثیرگذار در بحث ایمنی تردد زوار عنوان کرد وافزود: در همین راستا گشت‌های مشترک میان پلیس راه و راهداری ایجاد شده و در حال شناسایی نواقص راه‌ها و رفع آن هستند.

حیدری با اشاره به شروع طرح ترافیکی اربعین از ۱۳ مهرماه، گفت: این طرح همزمان در تمام استان‌هایی که مسیر تردد زوار اربعین هستند اجرا می‌شود، البته این احتمال وجود دارد که زمان اجرای آن بسته به شرایط تردد زوار کمی پس و پیش شود.

او با اشاره به بکارگیری تمام گشت‌های پلیس راه در این طرح، گفت: علاوه بر نیرو‌ها و گشت‌های خود استان، از سایر استان‌ها هم نیروی کمکی به کرمانشاه اعزام می‌شود.

حیدری گفت: با نزدیک شدن به زمان اجرای طرح تعداد دقیق گشت‌های محسوس و نامحسوس در استان مشخص خواهد شد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه به هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های مختلف اشاره کرد وافزود: نحوه چینش هر یک از دستگاه‌های امدادی و خدمات رسانی از جمله اورژانس، هلال احمر و ... درطول مسیر تردد زوار مشخص شده است.

او افزود: همچنین محل برپایی موکب‌ها نیز در حال جانمایی است و باید در نقاطی مستقر شوند که گره ترافیکی ایجاد نکرده و محل پارک خودرو هم موجود باشد.

حیدری بر استفاده از سامانه‌های هوشمند در طول مسیر تردد زوار اشاره کرد وافزود: در این طرح ۲۹ دوربین ثابت و ۸۰ دستگاه دوربین سیار برای کنترل سرعت و تخلفات رانندگان بکارگیری خواهد شد .

 

 

انتهای پیام/د

مسیر تردد زوار تحت پوشش طرح ترافیک

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر