کد خبر: ۷۰۷۷۱۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای رسیدن به توسعه، مهمترین اولویت در سیستان و بلوچستان ارائه تصویر عادی و زدودن گفتمان امنیتی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،به نقل از استانداری سیستان وبلوچستان ،علی زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان برای رسیدن به توسعه نیاز به تصویرسازی مثبت در سطح ملی داردگفت: مهمترین اولویت در این منطقه ارائه تصویر عادی و زدودن گفتمان امنیتی است که باید در دستور کار جامعه شناسان قرار گیرد.

علی زینی وند  اظهار داشت: جامعه شناسان با نقد جسورانه آسیب‌های اجتماعی، مسایل شهری و با ارائه نظرات کارشناسی در فضایی غیر احساسی به مسئولان در توسعه این استان کمک کنند.

او بیان کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی جغرافیایی و پیچیدگی مسائل مختلف استانی با چالش‌های متعدد گرفتار است که استفاده از نگاه نخبگان و صاحب‌نظران حوزه‌های مختلف در بازگشایی این مشکلات بسیار راهگشاست.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان به اهمیت کار تشکلی برای هم‌افزایی نظرات افراد و تاثیرگذاری بر تصمیمات مدیران اجرایی تاکید کرد و ادامه داد: در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌ها از مشورت و نظر نخبگان استفاده می‌شود.

او اظهار داشت: نقش نخبگان در تبیین بیشتر ادبیات هم‌گرایی و هم‌افزایی در سیستان و بلوچستان حائز اهمیت است.

زینی وند با بیان اینکه انتقادات باید به حل مشکلات سیستان و بلوچستان و بیان آسیب‌های اجتماعی این استان ختم شود افزود: بیشتر این انتقادات در حوزه مطالبات صنفی و مدیریت‌هاست که اغلب جنبه سیاسی دارد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: نشست‌های متعددی با حضور کارشناسان حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی برای بررسی علل آسیب‌های اجتماعی و دیگر مسائل این استان برگزار می‌شود.

محمد میهنی هدف از برگزاری این نشست را استفاده از نظرات اساتید دانشگاه و جامعه شناسان عنوان کرد و افزود: حاشیه‌نشینی، فقر، زنان بدسرپرست، اعتیاد، ازدواج و طلاق‌های ثبت نشده از جمله آسیب‌های اجتماعی این استان هستند که نیاز است جامعه شناسان برای کاهش این آسیب‌ها تلاش کنند.

انتهای پیام/گ

 تصویرسازی مثبت و توسعه در سیستان وبلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر