کد خبر: ۷۰۷۷۳۸۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر گفت: نباید حوادث ناشی از پدیده‌هایی مانند سیل تکرار شود و باید تلاش کنیم نقاط ضعف مدیریت حوادث را برطرف کنیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، عبدالکریم گراوند امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر بیان کرد: در بحث مدیریت بحران تلاش می‌کنیم خسارت‌ها به حداقل برسد و باید همه دستگاه‌ها امکانات خود را برای مقابله حوادث پیش بینی نشده همچون سیل در حالت آماده باش قرار دهند.

او افزود: اعضای ستاد مدیریت بحران استان باید همیشه در دسترس باشند و یا هنگام خروج از استان جانشینی برای خود معرفی کنند که در مواقع اضطرار او شرایط را عهده دار شود.

استاندار بوشهر ادامه داد: دستگاه‌های استانی که بالگرد دارند، در مواقع وقوع بحران باید در اختیار ستاد مدیریت بحران باشند و نباید در مواقع وقوع بحران منتظر نامه نگاری‌های اداری بمانیم.

گراوند از فرمانداران شهرستان‌های ده گانه استان خواست در همین هفته جلسه ستاد‌های مدیریت بحران شهرستان‌ها را برگزار کنند.

او همچنین دفتر شهری استانداری را مکلف کرد با شهرداری‌هایی که پارکینگ‌های غیر مجاز در بستر رودخانه و یا حریم آن ایجاد کرده اند، برخورد کند.

استاندار بوشهر همچنین بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی همچون آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان در وقوع بحران همه امکانات خود را در اختیار مدیریت بحران قرار دهند، زیرا همه این امکانات برای رفاه حال مردم و خدمت رسانی بهتر ایجاد شده است.

گراوند با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس در زمان وقوع بارندگی در اختیار فرمانداران است، بیان کرد: ستاد‌های مدیریت بحران شهرستان‌ها بر اساس وضعیت موجود تصمیم گیری خواهند کرد و اگر پیش بینی اداره کل هواشناسی طیف گسترده‌ای از استان را فرا گیرد در این صورت تصمیم گیری به صورت استانی انجام خواهد شد.

او با اشاره به مناطق شهری که در مواقع وقوع باران‌های شدید دچار آبگرفتگی می‌شوند، گفت: شهر بوشهر همه ساله هنگام باران، درگیر معضل آبگرفتگی در خیابان‌های اصلی است و زیبنده مرکز استان نیست همه ساله شاهد این مشکل باشیم.

استاندار بوشهر با اشاره به مشکل آنتن دهی تلفن همراه در برخی از مناطق شهرستان جم، از مخابرات خواست هرچه سریع‌تر موضوع را بررسی کند.

انتهای پیام/ک

دستگاه‌ها امکانات خود را برای مقابله حوادث پیش بینی نشده آماده کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر