کد خبر: ۷۰۷۷۵۳۱
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

باید نگاه ما به طبیعت سخاوت مندانه باشد و دغدغه دستگاه قضا حفظ و حراست از منابع طبیعی و برخورد با متجاوزان است.

برخورد دستگاه قضا با متخلفان محیط زیست و منابع طبیعیبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، حجت الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان در نشست با مدیران سازمان‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی گفت:حفظ و حراست از طبیعت آنقدر مهم و حیاتی است که در قرآن کریم نیز به صراحت به آن اشاره شده است.

او، با بیان اینکه باید نگاه ما به طبیعت دلسوزانه باشد و نباید به طبیعت تعددی و تجاوز کرد، افزود: یکی از دغدغه‌های دستگاه قضا حفظ و حراست از منابع طبیعی و برخورد با متجاوزان است.

رئیس کل دادگستری گیلان، به نقش مهم سازمان‌های مردم نهاد برای رفع مشکلات اشاره کرد و گفت: باید با بهره گیری از افراد فرهیخته و دغدغه‌مند بتوانیم ضمن رفع مشکلات، همچنین رضایتمندی مردم را نیز فراهم کنیم.

حجت الاسلام حمزه خلیلی، با بیان اینکه باید مطالبات مردم با نقد دلسوزانه ابلاغ شود و مسئولان نیز با پیگیری و تلاش بیش از پیش در راستای توسعه و رضایتمندی مردم گام بردارند، افزود: البته باید برای ورود و انعکاس موضوع، حریم و چارچوب قانونی رعایت شود.

او تصریح کرد: در تلاشیم تا فضایی راه اندازی و ایجاد کنیم تا مردم بتوانند به راحتی مشکلات و گزارش‌های خود را منتقل کنند.

همچنین در ادامه این نشست تخصصی ۳ ساعته، احمد آقایی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز با بیان اینکه گیلان، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی دارد، گفت: در چند سال اخیر توانستیم با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب درباره حفظ و اهمیت حراست از محیط زیست و منابع طبیعی، همچنین اجرای اصل ۴۵ و ۵۰ قانون اساسی و بهره گیری از مشارکت و همکاری سازمان‌های مردم آمار‌های تخلف مربوط به محیط زیست و منابع طبیعی نسبت به استان‌های شمالی کاهش دهیم.

او افزود: محیط زیست و توسعه در تقابل با یکدیگر نیستند، بلکه با حفظ و در سایه سار محیط زیست و منابع طبیعی است که می‌توان به توسعه و اقتصاد پایدار دست یافت.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان به سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) اشاره کرد و گفت: سامانه سجام بهترین بستر برای افراد دغدغه‌مند نسبت به تخلفات در جامعه و اصلاح آن است.

احمد آقایی تصریح کرد: مردم و مدیران سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند از طریق این سامانه با بیان مشکلات پل ارتباطی مردم با مسئولان باشند.

در پایان هریک از مدیران سازمان‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مشکلات و راهکار‌های خود را در زمینه تالاب ها، زمین خواری، قاچاق چوب، برداشت غیر مجاز شن و ماسه، آسیب‌های مهاجرت افراد غیر بومی به استان، پسماند، تغییر کاربری وآلودگی رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب بیان و با یکدیگر تبادل نظر کردند.

 

انتهای پیام/م.ع

دستگاه قضا با متخلفان محیط زیست و منابع طبیعی برخورد خواهد کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر