کد خبر: ۷۰۷۷۶۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان؛

حسن یزدانی به دیدار فینال رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر نورسلطان قزاقستان رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، رقابت‌های اوزان ۶۱، ۷۹، ۸۶ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از صبح امروز (شنبه) در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

بر همین اساس حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر اسپینال از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل استفان ورب از مجارستان در حالی که ۹ بر ۲ پیش بود با ضربه فنی پیروز شد و به یک چهارم نهایی رسید. یزدانی  در همان تایم نخست درحالی که ۴ بر ۲ از  نایفونوف از روسیه پیش بود با ضربه فنی پیروز میدان شد و ضمن راهیبابی به  دیدار نیمه نهایی سهمیه المپیک را نیز کسب کرد.  وی در این مرحله مقابل مایلس نازم امینی از سان مارینو ۱۱ بر صفر به برتری رسید و مقتدرانه راهی فینال شد. یزدانی در دیدار فینال به مصاف دیپاک پونیا از هند می رود.


بیشتر بخوانید:کریمی با شکست حریف روس مقتدرانه به فینال رسید/ امامی به رده بندی رفت و محبی حذف شد


در وزن ۶۱ کیلوگرم  بهنام احسان پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل رجب توپال دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه پیروز شد. وی دور بعد به مصاف  احمدنبی گوارزاتیلوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان رفت و در یک رقابت زیبا و نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۲  پیروز میدان شد و به نیمه نهایی رسید. احسان پور در این مرحله مقابل ماگومدرسول ادریس اف قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رسید. حریف وی در این دیدار پیروز مبارزه میان برنده بکرینوف از بلاروس و تومنبلیگ از مغولستان با رحمان اف از ازبکستان است.

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور بعد مقابل رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان از ازبکستان کشتی در حالی که شروع بسیار خوبی داشت اما در نهایت با نتیجه ۱۳ بر ۱۰ مغلوب شد و با توجه به شکست آزادکار ازبک مقابل حریف آمریکایی تیموری وداعی زودهنگام از رقابت ها داشت.

بر همین اساس در وزن ۹۷ کیلوگرم علی شعبانی در دور اول مقابل ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از ترکیه با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد و به دور دوم رسید. وی در دور بعد مقابل الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر شعبانی از دور رقابت ها کنار رفت.

گفتنی است در رقابت‌های دو وزن نخست رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم به مقام پنجم رسید و سهمیه المپیک را کسب کرد. امیر محمد یزدانی نیز در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین در رقابت‌های چهار وزن دوم علیرضا کریمی به فینال وزن ۹۲ کیلوگرم رسید، یونس امامی راهی دیدار رده بندی وزن ۷۰ کیلوگرم شد. رضا افضلی و یداله محبی در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.


بیشتر بخوانید:معرفی نفرات برتر دو وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی جهان/ ایران یک سهمیه و بدون مدال


انتهای پیام/

شانس یک مدال طلا و یک برنز برای ایران در کشتی آزاد قهرمانی جهان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر