کد خبر: ۷۰۷۷۷۷۶
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
معاون استاندار سمنان خبرداد؛

حشمت‌الله عسگری بابیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار شغل در استان ایجاد شد، گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی تعهد اشتغال خود را افزایش دهند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، حشمت‌الله عسگری  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان در کارگروه اشتغال استان سمنان ضمن بیان اینکه سال گذشته برای بالغ‌بر ۱۰ هزار نفر در استان شغل ایجاد شد، گفت: با توجه به تحریم و اعمال فشار‌های اقتصادی، دستگاه‌های اجرایی استان می‌بایست تعهد اشتغال خود را افزایش داده و برای رفع چالش بیکاری اقدام کنند.

او ضمن بیان اینکه اعتبارات خوبی برای گسترش مشاغل خانگی و روستایی در استان سمنان اختصاص یافت که می‌بایست منتهی به اشتغال‌زایی مناسب شود، افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی می‌بایست برای ایجاد بازار فروش این مشاغل نیز با برنامه‌ریزی مناسب توجه ویژه داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌بایست خرید خود را از داخل استان انجام دهند، ابراز داشت: این اقدام ضمن حمایت از تولید داخل باعث ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به دیگر شهر‌ها می‌شود.

عسگری بابیان اینکه ارائه تسهیلات مناسب برای ایجاد مشاغل خُرد خانگی و روستایی می‌تواند به رونق اقتصادی استان بسیار کمک کند، تصریح کرد: علاوه برجذب این نوع اعتبارات مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌بایست برای جذب اعتبارات ملی نیز تلاش کنند تا با تلاش مضاعف این ظرفیت‌ها به اشتغال‌زایی برای استان منتهی شود.

او بابیان اینکه زیرساخت‌ها برای افزایش اشتغال و رونق کسب‌وکار در استان سمنان با اتخاذ راهبرد‌های مختلف فراهم است، افزود: انتظار می‌رود مدیران مربوطه در این راستا برای رونق اقتصادی، کاهش بیکاری و افزایش اشتغال گام‌های مؤثری بردارند.

انتهای پیام/ح

سال گذشته برای ۱۰هزار نفر در استان سمنان  شغل ایجاد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر