کد خبر: ۷۰۷۸۳۱۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور عنوان کرد؛

آیت الله اعرافی گفت: ما اهل گفتمان و گفت‌وگوی عادلانه هستیم اما فریب مذاکره با دشمنان عهدشکن را نخواهیم خورد، مذاکره‌ای که با تحریم‌های ظالمانه همراه باشد را نخواهیم پذیرفت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در مراسم رژه نیرو‌های مسلح استان که در بلوار پیامبر اکرم (ص) برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هم‌زمانی این هفته با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گرامی می‌داریم و سلام و درود به شهدای کربلا می‌فرستیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: ملت بزرگ ایران افتخار دارند که با فرماندهی، ولی فقیه زمان خود یک قطعه تاریخی را با سرافرازی گذراندند، همچنان در برابر این قطعه درخشان تاریخی مدیون و بدهکار هستیم و هنوز هم قدر آن ناشناخته است.

اعرافی با تأکید بر اینکه رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس با دفاع جانانه خود عاشورا را مجسم کردند، ابراز کرد: در دفاع مقدس بعد از ۲۰۰ سال از جنگ‌های عصر قاجار و پهلوی که همیشه با شکست ایران همراه بود، نخستین بار در پرتو رهبری‌های امام راحل ملت قهرمان ایران نشان داد که می‌توان پیروز بود و کشور را از خطر‌ها صیانت کرد.

او با تأکید بر اینکه امواج دفاع مقدس فراتر از مرز‌های ایران گسترده شده است، ادامه داد: دفاع مقدس شاید برای اولین بار بعد از صدر اسلام بود که الگوی لشکر و سپاه الهی را نشان داد، ما در تاریخ و مجالسمان از عاشورا و دستاورد‌های عظیم آن می‌گفتیم، اما در دفاع مقدس آن حقایق تاریخی را در عمل دیدیم.

امام‌جمعه قم تأکید کرد: دفاع مقدس نشان داد که با دست‌خالی می‌توان کشوری را از اشغال، تجزیه و سقوط نجات داد، ملت در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا که در کنار حزب بعث قرار گرفتند به پیروزی رسید و آن‌ها را ناکام گذاشت.

آیت الله اعرافی  با اشاره پیشرفت صنعتی و نظامی ایران اسلامی گفت: امروز به برکت دفاع مقدس و هدایت‌های رهبری و همت نیرو‌های مسلح و دانشگاهیانمان، قدرت نظامی ما در دنیا حداقل در رتبه ۱۳ قرار دارد و در منطقه ما با سرعت رقیبان را پشت سر گذاشته‌ایم و آرام‌آرام رتبه نخست را احراز می‌کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تأکید کرد: به برکت بسیج دلاور، سپاه و ارتش، قدرت دفاعی ما امروز یک قدرت بی‌مانند است، این‌یک امتیاز بزرگ بوده که در هیچ جای عالم وجود ندارد، همچنین صنایع دفاعی ما امروز درون‌زا و بومی است که باقدرت جوانان انقلابی کشور ساخته‌شده است.

اعرافی ادامه داد: در ساخت موشک‌های بالستیک و هواپیما‌های نظامی نیز ایران اسلامی به‌سرعت رقیبان را پشت سر می‌گذارد و این مهم حاصل مجاهدت نیرو‌های مسلح و رزمندگان ما در دفاع مقدس بود.

اویادآورشد : تنها ایران مقتدر و سرافراز است که از پیشرفته‌ترین فناوری‌های دفاعی برخوردار شده است و با شتاب پیش می‌رود، دستاورد دیگر دفاع مقدس خلق الگو‌ها و تئوری‌های نظامی و جنگی ایران اسلامی بود.

اعرافی دستاورد دیگر نظام اسلامی را صدور اندیشه و گفتمان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز انقلاب اسلامی گفتمان دفاع مجاهدانه در جهان گسترش‌یافته است، امروز سپاه مقتدر درراه خدا و بسیج اسلام ناب در کشور‌های گوناگون شکل‌گرفته است، امروز اسرائیل در محاصره قدرت اسلام و محور مقاومت قرار دارد، امروز آمریکا و ایادی‌اش عربده می‌کشند و یاوه می‌گویند، اما از قدرت ایران اسلامی در رعب و انفعال هستند.

امام‌جمعه قم تأکید کرد: ما اهل گفتمان و گفت‌وگوی عادلانه هستیم، اما فریب مذاکره با دشمنان عهدشکن را نخواهیم خورد، مذاکره‌ای که با تحریم‌های ظالمانه همراه باشد را نخواهیم پذیرفت، ملت ایران و جبهه مقاومت در کنار مرز‌های اسرائیل قدرت‌های وابسته اسرائیل و آمریکا را تهدید می‌کند.

ایت الله اعرافی در پایان تصریح کرد: باید به ملت و به زنان و مردان غیور ایران اعتماد کرد، این درس دفاع مقدس است که با اعتماد به ملت می‌توان تمام موانع را از پیش رو برداشت و راز همه این‌ها وحدت ملت، فرمان‌بری و فرماندهی از ولایت‌فقیه است، امیدواریم همه ما بتوانیم دین خود را به شهدا با پیمودن این مسیر ادا کنیم.

انتهای پیام /ح

ملت ایران فریب مذاکره با دشمنان عهدشکن را نمی‌خورد‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر