کد خبر: ۷۰۷۸۵۱۰
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از احداث بیش از ۲۰۰ باب مسجد در کشور به همت این ستاد خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، سید مصطفی سید هاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم پویش مردمی مشق احسان که با حضور نماینده، ولی فقیه در استان خوزستان برگزار شد، به توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند اشاره کرد و گفت: علم‌اندوزی رسالت تمامی انبیاء به ویژه پیامبراکرم (ص) است.

او با اشاره به ذکر بیش از ۴۰۰ بار واژه علم در قرآن کریم، افزود: امروزه کمتر از ۱۰ درصد جمعیت کشور بی‌سواد هستند در حالی که در دوران پهلوی این میزان ۵۰ درصد بود.

او تصریح کرد: به همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)،۲۱۰ باب مسجد در سراسر کشور احداث شده است.

هاشمی با اشاره به تاکیدات امام راحل و رهبرمعظم انقلاب نسبت به سوادآموزی در جامعه، اظهار داشت: این ستاد به منظور عمل کردن به بیانات امام راحل یک هزار و ۵۴۴ مدرسه در سراسر کشور احداث کرده است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به ساخت ۲۲۹ توسط با استعداد یک هزار و ۱۰۹ کلاس درس توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خوزستان، بیان کرد: هفته گذشته از میان ۱۲۰ مدرسه احداث و افتتاح شده، ۴۹ باب آن‌ها برای خوزستان است.

سید مصطفی سید هاشمی با اشاره به اهمیت سوادآموزی و آشنایی جوانان با دین مبین اسلام و قرآن کریم، اذعان داشت: در این زمینه، ۲۱۰ مسجد در سراسر کشور توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخته شده است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: طی سال ۹۷ بیش از ۹ هزار بسته لوازم‌التحریر در میان دانش‌آموزان مناطق محروم و کم‌برخوردار خوزستان توزیع که در سال جاری این میزان به ۲۰ هزار بسته افزایش یافته است.

او با بیان این‌که مُدل در پویش مشق احسان اجتماع‌محور است که در آن خیرین و خیریه‌ها مشارکت دارند، افزود: برای مشارکت در طرح «مشق احسان» بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ گروه جهادی سراسر کشور نقش ایفا کردند. مردم نیز بالغ بر دو میلیارد تومان وجه نقدی ارائه دادند و ۷ هزار نفر نیروی انسانی مرد و زن به بسته‌بندی این اقلام پرداختند.

سیدهاشمی با اشاره به توزیع ۸ هزار لوازم خانگی برای سیل‌زدگان و ۲ هزار لوازم خانگی برای زلزله‌زدگان مسجدسلیمان، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) روند تولید کاغذ را در شادگان اجرایی کرده و با بهره‌گیری از گاماش نیشکر، تولید ۲۴۰ هزار تن شروع کرده است.

او بیان داشت: این ستاد در سطح خوزستان به ۲۱ هزار شغل و ۳۴ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پرداخته است.

انتهای پیام/ گ

۲۱۰ مسجد در کشور احداث شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر