کد خبر: ۷۰۷۸۷۰۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
فرمانده سپاه فجر:

فرمانده ارشد سپاه استان فارس گفت: جمهوری اسلامی ایران به برکت تجربیات دفاع مقدس و در سایه رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به عنوان یک قدرت برتر در منطقه و جهان مطرح است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، سردار غیاثی در مراسم رژه و سان نیروهای مسلح استان فارس با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، گفت: این هفته نماد و گُواه " وحدت و همدلی بین نیرو‌های مسلح "و " ایستادگی و مقاومت " همه جانبه ملت ایران بر اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

او با تشریح وقایع ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اگر بخواهیم دفاع مقدس را به درستی تحلیل کنیم باید آن را در ۴ حوزه شامل شرایط کشور در دوران پیش از آغاز جنگ تحمیلی، دوره آغاز جنگ تحمیلی و محدودیت‌هایی که وجود داشت، حماسه آفرینی رزمندگان اسلام و نقش بی بدیل امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس و پس از آن دستاورد‌های دفاع مقدس برای کشور و نسل جوان، مورد بررسی قرار دهیم.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دوران دفاع مقدس دوران حماسه آفرینی اقشار مختلف بخصوص جوانان در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی بود، گفت: ایثار و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس که برگرفته از فرهنگ عاشورایی و حسینی بوده به یک گفتمان مشترک در بین ملت‌های مظلوم و مستضعفان دنیا تبدیل شد و امروز مفهومی با عنوان " فرهنگ مقاومت " را به جهانیان معرفی کرده که با استقبال جوانان مواجه شده است.

سردار غیاثی با تاکید بر لزوم بازخوانی حماسه‌ها و شناخت عمیق دلایل پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس، گفت: " محور مقاومت " که برآمده از تجربیات دفاع مقدس است امروز به یک نهضت تاثیرگذار جهانی در سراسر منطقه و در عرصه بین المللی تبدیل شده و به عنوان الگوی اصلی ملت‌های مظلوم در مقابله با استکبار جهانی مطرح است.

او با بیان اینکه " ولایتمداری، مدیریت و اقدام بر اساس تفکر بسیجی و جهادی " از عوامل مهم پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بودند، گفت: " ایمان به خدا و اتکاء به توان داخلی " را بصورت عینی در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم و اقتدار دفاعی امروز جمهوری اسلامی ایران و تولید تجهیزات پیشرفته دفاعی نیز نتیجه تجربیات دوران دفاع مقدس است.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه جهاد کبیر و عدم تبعیت از دشمن محصول دفاع مقدس و تفکر عاشورایی است، گفت: تفکر مقاومت از تفکر عاشورایی الهام گرفته و عدم سازش با ظالم و قدرت‌های استکباری و ایستادگی بر سر مواضع اصولی و حقمان علیرغم محدودیت‌ها درس‌های عاشورا برای ما هستند.

او افزود: امروز همه مسئولان کشور حول محور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای مقابله با توطئه‌های دشمنان تلاش می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران به برکت تجربیات دفاع مقدس و در سایه رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به عنوان یک قدرت برتر در منطقه و جهان مطرح است.

سردار غیاثی ضمن تشریح وضعیت امروز کشور، گفت: با صبوری مردم، تلاش مسئولان اجرایی، اقدامات موثر و هدفمند نیرو‌های مسلح در برخورد با دشمنان و اقدامات قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی، " طرح فشار حداکثری دشمنان و تحریم‌های ظالمانه " را ناکام گذاشتیم و دشمنان ملت ایران در حال استیصال هستند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارند، گفت: امروز نیرو‌های مسلح کشور با وحدت، یکپارچگی و صمیمیت مثال زدنی در کنار اقشار مختلف مردم با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید بیعت می‌کنند و با حفظ هوشیاری و رصد لحظه به لحظه تحرکات دشمنان در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی حضور فعال دارند و پاسخ به هرگونه تهدید یک پاسخ کوبنده و دشمن شکن خواهد بود.
انتهای پیام/م

مراسم رژه و سان نیروهای مسلح استان فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر