کد خبر: ۷۰۷۸۹۱۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم عنوان کرد؛

حجت الاسلام واعظی گفت: کارگروه رسیدگی به وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر قم در ضلع‌های مختلف در دفتر تبلیغات اسلامی تشکیل می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، حجت الاسلام احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جلسه شورای راهبری دفتر تبلیغات اسلامی که با موضوع بررسی طرح چرخه سیاست‌گذاری تولیدات علمی دفتر و نحوه فعالیت در موضوع وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر قم برگزار شد،گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسئولان از این دفتر خواستند برای بهینه کردن وضعیت قم و حوزه، نقشی بر عهده بگیرد و با توجه به تکلیف شرعی که حضرت آقا بر عهده دفتر گذاشتند باید قم را دریابیم و یک کارگروهی تشکیل دهیم تا ایفای نقش دفتر برای اوضاع قم نسبت به ضلع‌های مختلف را متکفل شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: نیاز است که کارگروه با کمک میز‌ها تقویت شود و بخش‌های مختلف دفتر در این طراحی‌ها دخیل باشند و از طرح‌هایی که از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نهاد‌های دیگر وجود دارد، استقبال خواهیم کرد.

او افزود: در راستای پرحجم شدن برنامه‌های در حال اجرا، علاوه بر مسئله عفاف و حجاب، به مسائل مرتبط با آسیب‌های اجتماعی نیز در این کارگروه پرداخته می‌شود و یک مأموریت‌های خاص به آن داده می‌شود تا طراحی عملیات منتهی به نتیجه در شهر قم انجام شود.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در این جلسه عنوان کرد: علاوه بر دفتر تبلیغات اسلامی به لحاظ عملیاتی در حوزه فرهنگی و تبلیغی در سطح قم، سه ارگان سپاه و بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مشغول کار و فعال هستند.

حجت الاسلام سعید روستا آزاد افزود: بعد از دیدار اخیر مدیران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با مقام معظم رهبری یکی از برنامه‌های اصلی که در قم شروع کردیم، شناسایی مناطق آسیب‌زا و آسیب‌پذیر بود که در پنج نقطه قم انجام شد و گروه‌هایی تبلیغی در این مناطق فعال‌تر شدند و ده‌ها سرفصل از جمله آموزش، مشاوره و اردو و کار‌های فرهنگی دیگر انجام می‌شود.

او با بیان اینکه طرح‌های مبلغین را هم دریافت کرده‌ایم، گفت: سپاه پاسداران هم به همراه بسیج کار اطلاعاتی خیلی خوبی در ۱۵ منطقه انجام داده‌اند و نقاط آسیب‌خیز قم را شناسایی کرده‌اند.

رئیس میز توسعه و تعمیق باور دینی قطب‌های فکری و فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: پس از شناسایی ۵ منطقه در سطح قم توسط دفتر تبلیغات اسلامی، جلساتی متعددی با فرمانده سپاه قم برگزار کردیم و مقرر شد تا فعالیت‌ها بصورت منسجم شکل بگیرد.

حجت الاسلام روستا آزاد با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی مباحث دیگری را هم مطرح کردند،یادآورشد: مطالباتی که دستگاه‌های فرهنگی دارند، فقط عفاف و حجاب نیست و مسائل متعدد از جانب مجموعه‌ها مطرح است و لذا باید سعی کنیم این کارگروه حلقه وصل ظرفیت‌های دفتر با نیاز‌های موجود قم شود.

در ادامه، مقرر شد هسته اصلی کارگروه مذکور، چهار نفر از معاونان دفتر به همراه رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی شوند و مصوبه هسته اصلی این کارگروه صورت بندی کار را مشخص خواهد کرد و حسب دستور، ظرفیت‌های مختلف مربوطه هم پای کار می‌آیند.

انتهای پیام/ح

فعالیت منسجم فرهنگی و تبلیغی در قم با همکاری سپاه پاسداران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر