کد خبر: ۷۰۷۹۰۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

شهردار بیرجند گفت: طرح تفکیک زباله از مبدأ تا پایان سال در تمام نقاط شهر بیرجند عملیاتی می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، شهردار بیرجند جاوید  در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: براساس بند ۲ مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم در جلسه ۹۸/۲/۲۵کلیه شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری، اداری و مسکونی در حال ساخت و نیمه تمام مکلف به انجام پیوست‌های حفاظتی و امنیتی برای جلوگیری از سرقت شدند.

او  با اشاره به بحث برخورد با مراکز غیر مجاز خرید پسماندافزود: حدود ۵۰ مرکز خرید ضایعات پلمپ و ملزم به انتقال به خارج از شهر شدند.

جاوید با بیان اینکه طرح تفکیک زباله از مبدأ که از مهر شهر بیرجند آغاز شده بود اکنون در تمام شمال شهر بیرجند انجام می‌شود، ادامه داد: تا پایان سال طرح تفکیک زباله از مبدأ در تمام شهر بیرجند عملیاتی می‌شود.

شهردار بیرجند گفت: به جز یک مورد، مشکل تمام نقاطی که در شورای ترافیک شهرستان و استان به عنوان نقاط حادثه خیر مطرح شده را رفع کرده‌ایم.

او اظهار کرد: هر مدرسه و آموزشگاهی که پیاده‌روی خاکی داشته و یا نیاز به خط کشی عابر پیاده دارد با شهرداری مکاتبه کند تا نیاز مدرسه در این زمینه مرتفع شود.

سید محمد رضوی رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: در راستای ساماندهی سرویس مدارس سامانه سپند طراحی شده است تا آسیب‌های احتمالی کاهش یابد.

او  با بیان اینکه هزینه سرویس مدارس نسبت به سال قبل افزایش چندانی نداشته است، اظهار کرد: البته در راستای حضور مراقب در سرویس‌های مدارس ابتدایی حدود ۱۵ هزار تومان برای هر دانش‌آموز در ماه اخذ می‌شود تا امنیت آنان نیز تأمین شود.

انتهای پیام / ط ا

دریافت ماهانه ۱۵ هزار تومان برای سرویس‌های مدارس 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر