کد خبر: ۷۰۸۰۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت : بیش از ۷۰ درصد گردشگران خارجی ورودی با کشور از مرز‌های غربی وارد می‌شوند، از این رو باید شهر‌های ما از یک مسیر ترانزیتی به یک مقصد گردشگری تبدیل شوند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت : بازگشایی مرز خسروی به لحاظ توسعه گردشگری استان و به ویژه گردشگری مذهبی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که می‌تواند رونق اقتصادی استان و منطقه را به دنبال داشته باشد.

او گفت : بیش از ۷۰ درصد گردشگران خارجی ورودی با کشور از مرز‌های غربی وارد می‌شوند، از این رو باید شهر‌های ما از یک مسیر ترانزیتی به یک مقصد گردشگری تبدیل شوند.

قادری با بیان اینکه بازگشایی مرز فرصت مناسبی برای گردشگری است، افزود: بازگشایی مرز فرصتی مناسب برای ایجاد طرح‌های سرمایه گذاری در شهرستان است و از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از پروژه‌های سرمایه گذاری استفاده خواهد شد.

او افزود: یک هزار نفر امکان اقامتی در شهرستان قصرشیرین داریم و این آمادگی وجود دارد که مجوز لازم برای خانه‌های مسافر در شهرستان صادر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: ۳ موسسه حمل و نقل گردشگری در استان راه اندازی شده که سرویس vip در اختیار گردشگران قرار خواهد داد.

قادری با بیان اینکه کار‌های مطالعاتی ثبت محور ساسانی کرمانشاه در حال انجام است، گفت: محور ساسانی از فیروزان اسلام آباد تا قصر شیرین ادامه دارد که پایگاه را به قصرشیرین انتقال داده شد که امیدواریم با تکمیل مطالعات این محور بتوانیم برای ثبت جهانی آن اقدام کنیم.

او افزود: پرونده ثبت جهانی آثار تاریخی در کشور عراق در دست اقدام است که با محور ساسانی ما نیز مرتبط است و این امکان وجود دارد این محور نیز به آن الحاق شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: در ایام اربعین راه اندازی بازارچه صنایع دستی، تخفیفات در هتل‌ها در این ایام، تهیه نقشه معرفی استان اربعین، معرفی استان و انجام اقدامات لازم جهت معرفی رویداد بین المللی کرمانشاه ۲۰۲۰ در این ایام از جمله برنامه‌های این اداره کل خواهد بود.

او افزود: کرمانشاه ۲۰۲۰ یک رویداد بین المللی که کرمانشاه میزبان آن است و قصرشیرین به عنوان یکی از نقاط گردشگری استان می‌تواند نقش ویژه‌ای در این رویداد داشته باشد.

قادری افزود: در حوزه گردشگری سلامت اگر پزشکان تمایل داشته باشند برای احداث کلینیک تخصصی در شهرستان سرمایه گذاری کنند، آماده حمایت و ارایه تسهیلات هستیم .

 

 

انتهای پیام/د

اهمیت بازگشایی مرز خسروی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر