کد خبر: ۷۰۸۰۴۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

رئیس فدراسیون کشتی درباره مسابقات جهانی آزاد و فرنگی و نتایج به دست آمده در این رقابت ها توضیحاتی داد.

دبیر: حق کشتی آزاد را در رقابت‌های جهانی خوردند/ به سادگی از این موضوع نمی‌گذرمبه گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران درباره کسب عنوان چهارم رقابت‌های جهانی این رشته از سوی آزاد و فرنگی کاران کشورمان بیان کرد: در هر ۲ رشته آزاد و فرنگی با اختلاف کمی نسبت به تیم سوم در جایگاه چهارم قرار گرفتیم و نسبت به سال پیش که در فرنگی یازدهم و در آزاد هشتم شده بودیم، رشد خوبی داشتیم. مسئولان سابق فدراسیون در این راه زحمت کشیدند و کمترین نقش را خود من داشتم. سرمربیان و کشتی گیران ما به واقع زحمت کشیدند.

او افزود: در کشتی آزاد به ناحق چهارم شدیم چراکه ابتدا اعلام کردند ایران سوم شده و حتی غلامرضا محمدی، سرمربی ما را برای حضور روی سکو دعوت کردند، اما ناگهان نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که گفتند چهارم شده ایم. حتی خودم با نناد لالوویچ (رئیس اتحادیه جهانی کشتی) برای بررسی جدول صحبت کردم.

دبیر ادامه داد: سه بار جدول را بررسی کردیم. کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم آمریکا را به رده نهم آورده و به او امتیاز دادند. جالب است تا لحظه آخر چنین موضوعی نبود و در ۷،۸ دقیقه این اتفاق افتاد. من ۳ نفر را برای بررسی دقیق‌تر جدول پای کار گذاشتم، اما نکته عجیب این است که برای اولین بار به جز جدول رده بندی کشور‌ها تا شب گذشته قرعه‌ها را در سایت رسمی اتحادیه جهانی کشتی قرار نداده اند.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: لالوویچ گفت جدول رقابت‌ها مکانیزه است، اما همچنان پیگیر هستیم و با روحیاتی که من دارم به سادگی از کنار این موضوع نمی‌گذرم. امیدوارم افرادی که به راحتی کرسی‌های ما را در اتحادیه جهانی کشتی از دست دادند، پاسخگوی چنین اتفاق‌هایی باشند. به هر حال کشتی گیران خوبی مانند حسن یزدانی یا یونس امامی در رشته آزاد یا سعید عبدولی و علیرضا نجاتی در کشتی فرنگی در هر تورنمنتی یک تا ۲ کشتی با شرایط ۵۰-۵۰ یا ۴۰-۶۰ دارند.

او افزود: نمی‌خواهیم حق کسی را به ما بدهند، اما حضور ایرانی‌ها در کرسی‌های اتحادیه جهانی سبب می‌شود در چنین مواقعی دست کم حق مان را نخورند. هر ۲ تیم ما می‌توانستند در سکوی دوم جهان بایستند. پیش از اعزام هم گفتم ما با روس‌ها فاصله داریم و مردم باید واقعیت‌ها را بدانند.


بیشتر بخوانید: دیدار مسئولان کشتی ایران با تورلیخانوف در قزاقستان


او درباره میزان رضایت مندی اش از عملکرد تیم ملی آزاد و فرنگی اظهار داشت: باید خدا و سپس مردم از عملکرد کشتی گیران ما رضایت داشته باشند، اما به عنوان خادم مردم در فدراسیون راضی هستم چراکه مربیان و کشتی گیران مان زحمت کشیدند. البته نواقصی هم داشتیم که باید پس از بررسی آن‌ها برای رقابت‌های کسب سهمیه و سپس المپیک بهتر کار کنیم.

انتهای پیام/

اظهارات دبیر درباره رقابت های جهانی کشتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر