کد خبر: ۷۰۸۰۴۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی از فعالیت ۱۶۳ اکیپ گشت تعزیرات در استان خبر داد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، اشرفی، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۶۸۲ پرونده به تعزیرات استان ارسال شده که از این تعداد دو هزار و ۵۷۰ فقره پرونده مختومه شده، گفت: متخلفان پرونده‌های تعزیراتی استان محکوم به پرداخت بیش از ۱۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان جریمه شدند.


او افزود: از ابتدای امسال تاکنون در این دو هزار و ۶۸۲ پرونده در بخش‌های کالا و خدمات، بهداشت و دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.


اشرفی با بیان اینکه که از این تعداد پرونده به دو هزار و ۵۰۰ پرونده رسیدگی شده است، گفت: متخلفان پرونده‌های تعزیراتی استان محکوم به پرداخت بیش از ۱۷ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان جریمه شدند.


مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی به تشریح پرونده‌های وارده و مختومه در تعزیرات حکومتی استان خراسان‌جنوبی پرداخت و تبیین کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۸۸ پرونده در بخش کالا و خدمات در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد ۸۶۹ پرونده مختومه و بالغ بر پنج میلیارد و ۳۷۴ میلیون و ۳۱ هزار ریال جریمه برای محکومین صادر شده است.


اشرفی اعلام کرد: در بخش قاچاق کالا و ارز یک هزار و ۵۵۶ پرونده در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده که از این تعداد تاکنون یک هزار و ۴۶۵ پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت ۱۶۹ میلیارد و ۱۴۳ میلیون و ۵۲۱ هزار ریال جریمه محکوم شدند.


او از تشکیل ۲۳۸ پرونده در بخش بهداشت و درمان طی این مدت خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۲۳۶ پرونده مختومه و متخلفین به پرداخت ۶۹۷ میلیون و ۸۳۲ هزار ریال جریمه محکوم شدند.


مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم ارائه فاکتور خرید را از مهم‌ترین تخلفات بخش کالا و خدمات عنوان و مطرح کرد: خرید، فروش، حمل و نگهداری کالای قاچاق، ورود و خروج کالا از مسیرغیرمجاز و بدون تشریفات گمرکی و نگهداری، عرضه و فروش کالای قاچاق توسط واحد‌های صنفی را از بیشترین تخلفات بخش قاچاق کالا و ارز ذکر کرد.


اشرفی گفت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عرضه و توزیع کالای غیربهداشتی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشت محیطی بیشترین فراوانی پرونده‌های بخش بهداشت، دارو و درمان را به خود اختصاص داده‌اند.


او از فعالیت ۱۶۳ اکیپ گشت سیار و ثابت طی این مدت اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی ۴۹۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی و خدماتی استان انجام شده که در این گشت‌های بازرسی به ۱۱۵ واحد تذکر و ۱۹۳ واحد صنفی پرونده تشکیل و متخلفان به پرداخت یک میلیارد و ۷۳۲ میلیون و ۸۹۹ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
انتهای پیام/ب


جریمه ۱۷ میلیاردی متخلفان کالا در خراسان‌جنوبی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر